LOTTO Ekstraklasa: Zagłębie przegrywa ze Śląskiem i żegna się z Ekstraklasą

Aktualizacja: 3 lut 2022, 10:39
5 maj 2019, 17:24

Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 4:2 i zbliżył się na jeden punkt do Arki Gdynia, która zajmuje miejsce poza strefą spadkową. Porażka przekreśliła szanse Zagłębia Sosnowiec na utrzymanie się w Lotto Ekstraklasie.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków Śląska, który już w pierwszej minucie mógł objąć prowadzenie jednak uderzenie Chrapka pewnie obronił Hrosso. Kilka sekund później Robak uderzał na bramkę Zagłębia jednak ponownie górą był bramkarz gospodarzy. W odpowiedzi Nawrotka uderzył z dystansu jednak niecelnie. W 25.minucie Robert Pich minął dwóch rywali zagrał do Mateusza Cholewiaka, który pokonał bramkarza beniaminka Lotto Ekstraklasy.

Druga część spotkania rozpoczęła się od ataków Zagłębia i przyniosło to skutego w 50.minucie gdy wprowadzony po przerwie Vamar Sanogo zagrał na piąty metr do Olafa Nowaka, a ten umieścił piłkę w siatce doprowadzając do wyrównania. Na odpowiedź Śląska nie było trzeba długo czekać, bo już siedem minut później przyjezdni ponownie objęli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Wojciech Golla. Dwie minuty później wynik podwyższył Mateusz Cholewiak dla którego było to drugie trafienie w meczu. W 81.minucie z rzutu wolnego uderzał Mraz, a piłka zatrzymała się na poprzeczce. Trzy minuty później czwartą bramkę zdobył Śląsk Wrocław, a z trafienia cieszył się Mateusz Radecki. W 88.minucie faulowany w polu karnym był jeden z zawodników gospodarzy i sędzia wskazał na rzut karny, który na rarty wykorzystał Giorgios Mygas.

Zagłębie Sosnowiec – Śląsk Wrocław 4:4 (0:1)