LOTTO Ekstraklasa: Zasłużone zwycięstwo Piasta nad bezradną Wisłą!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 10:48
2 lis 2018, 22:29

Piast Gliwice pokonał na własnym stadionie Wisłę Kraków 2:0. Gospodarze niemal przez całe spotkanie dominowali na boisku i w pełni zasłużenie sięgnęli po komplet punktów.

Podopieczni Waldemara Fornalika prowadzenie objąć mogli już w 6. minucie. Tom Hateley strzelał na bramkę Lisa, jednak piłka odbiła się od Sadloka, a następnie od słupka bramki. Bardzo dobrą okazję do zdobycia gola miał również w 20. minucie Mateusz Mak, ale uderzył ponad bramką Wisły. Piast nie ustępował i kilka minut później dopiął swego. Patryk Dziczek wykorzystał dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową pokonał golkipera gości, dając swojej drużynie w pełni zasłużone prowadzenie. W 29. minucie mogło być już 2:0, ale strzał Parzyszka z trudem obronił Mateusz Lis.

W drugiej połowie spotkanie nieco się wyrównało. Obie ekipy długo nie potrafiły wykreować dogodnej sytuacji pod polem karnym rywala. Dopiero w 70. minucie Piast zagroził bramce Wisły, ale piłka po uderzeniu głową Czerwińskiego nieznacznie minęła słupek. Świetnym strzałem z dystansu parę chwil później popisał się Dawid Kort, jednak piłka wylądowała na poprzeczce i Wisła nadal przegrywała w Gliwicach. W ostatnich minutach gospodarze starali się głównie bronić dostępu do własnej bramki, przez co poziom spotkania mocno się obniżył. W 88. minucie Wisła starając się przeprowadzić akcję dającą wyrównanie popełniła fatalny błąd w środku pola, co bezlitośnie wykorzystali zawodnicy Piasta. Patryk Sokołowski otrzymał podanie przed polem karnym i ładnym, mierzonym strzałem pokonał Mateusza Lisa, ustalając wynik tego spotkania.

Piast Gliwice 2:0 Wisła Kraków

23. Patryk Dziczek, 88. Patryk Sokołowski

Piast Gliwice: Plach – Kirkeskov, J. Czerwiński, Konczkowski, Sedlar – Dziczek, Hateley, Mateusz Mak (80. Gojko), Valencia – Felix (86. Sokołowski), Parzyszek (62. Papadopulos)

Wisła Kraków: Lis – Bartkowski, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak – Arsenić, Basha (46. Kort) – Boguski (65. Kostal), Balleste, Wojtkowski – Ondrasek (66. Paweł Brożek)