Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Lotto Ekstraklasa: zawodnik Śląska Wrocław ukarany po meczu z Legią!

Lotto Ekstraklasa: zawodnik Śląska Wrocław ukarany po meczu z Legią!

0
fot. Maciej Figielek

Na środowym posiedzeniu komisji ligi Ekstraklasy, ukarany został zawodnik Śląska Wrocław, Arkadiusz Piech.

Piłkarz został ukarany dyskwalifikacją na trzy najbliższe mecze, będzie musiał zapłacić także 10 tysięcy złotych grzywny.

Powodem nałożenia kar przez komisję ligi, było brutalne wejście w prawą nogę Artura Jędrzejczyka w 60 minucie spotkania meczu pomiędzy Śląskiem a Legią (0:1). Sędziemu w ocenie sytuacji pomógł system VAR, po analizie piłkarz za faul na obrońcy Legi, otrzymał czerwoną kartkę. Zawodnik był innego zdania niż arbiter i przy schodzeniu do szatni, bił brawo, używał obraźliwych słów oraz z premedytacją uderzył w mikrofon od kamery telewizyjnej.

Faul Piecha na piłkarzu Legi był ewidentny, mimo to sędzia dla pewności zdecydował się na skorzystanie z systemu VAR, a sam atak na Jędrzejczyka mógł mieć bardzo poważne dla niego konsekwencje, ale piłkarzowi Legi nic poważnego się nie stało.

Na środowym posiedzeniu komisji ligi, zawodnik przemyślał swoje negatywne postępowanie i przeprosił za swoje zachowanie, dzięki czemu piłkarz z pewnością uniknął surowszej kary. Warto także, dodać, że to nie pierwsze problemy piłkarza z dyscypliną, wcześniej piłkarz w związku z niewłaściwym zachowaniem podczas treningu drużyny, został zesłany do zespołu rezerw. 

Zawodnik Śląską ominie spotkanie Śląska z Arką Gdynia, Miedzą Legnica oraz Wisłą Płock.

Piech w obecnym sezonie Lotto Ekstraklasy zagrał w 8 spotkanych, udało mu się w nich zdobyć jedną bramkę.

Komentarze