Lotto Ekstraklasa: Zwycięstwo Jagiellonii, dramatyczna sytuacja “Portowców”

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:32
1 gru 2017, 19:55

W pierwszym meczu 18.kolejki Lotto Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pokonała Pogoń Szczecin 1:0 i awansowała na trzecie miejsce w tabeli.

Mecz rozpoczął się idealnie dla gospodarzy którzy już w dziewiątej minucie wyszli na prowadzenie. Frankowski zabrał piłkę Nunesowi, i zagrał na piąty metr gdzie do piłki doszedł Sheridan i pokonał Łukasza Załuskę
. W odpowiedzi na uderzenie zdecydował się Frączczak jednak piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę.
Od początku drugiej połowy do ataków ruszyli przyjezdni i sześć minut po wznowieniu gry mieli szanse doprowadzić do wyrównania jednak strzał Nunesa obronił Keleman. Dzieisięć minut później w sytuacji sam na sam znalazł się Delew jednak jego strzał minął bramkę. W 67. minucie na uderzenie zdecydował się Listkowski jednak jego próba zablokowana została przez Mitrovica. W następnych minutach gospodarze ograniczali się jedynie do obrony, a Pogoń atakowała co mogło przynieść efekt w 82.minucie jednak po raz koejny w bramce bez zarzutu spisał się Keleman, który obronił strzał Gyurcso. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry piłkę do bramki skierował Jarosław Fojut jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Do końca wynik nie uległ zmianie i Pogoń doznała dwunastej porażki w tym sezonie i w dalszym ciągu do miejsca gwarantującego utrzymanie traci osiem punktów.

Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin 1:0 (1:0)