Lotto Ekstraklasa: Zwycięstwo Wisły Kraków!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:55
14 lip 2017, 22:29

Wisła Kraków w pierwszym spotkaniu nowego sezonu Lotto Ekstraklasy pokonała na wyjeździe Pogoń Szczecin 2:1, wszystkie bramki zostały strzelone w 1 połowie spotkania.

Wynik meczu został otwarty w 17 minucie przed debiutującego w barwach “Białej Gwiazdy” Carlosa Lopeza, który bardzo mocnym strzałem z rzutu wolnego.

Gospodarze nie zdołali się jeszcze otrząsnąć po utracie pierwszej bramki, a tu już w 19 minucie przegrywają 2:0 po bramce Petera Brleka. Asystował Carlos Lopez.

W 33 minucie rzut karny wykorzystał Węgier Adam Gyurcsó.

Pogoń Szczecin 1-2 Wisła Kraków
Gyurcsó 33 (karny) – Lipez 17, Brlek 19

Pogoń Szczecin: 1. Łukasz Załuska – 21. Sebastian Rudol, 2. Cornel Râpă, 23. Jarosław Fojut, 77. Ricardo Nunes – 29. Marcin Listkowski (45, 10. Dawid Kort), 6. Rafał Murawski, 20. Tomasz Hołota, 14. Kamil Drygas (75, 55. Sebastian Kowalczyk), 7. Ádám Gyurcsó – 93. Łukasz Zwoliński

Wisła Kraków: 1. Julián Cuesta – 19. Tomasz Cywka, 6. Arkadiusz Głowacki, 32. Iván González, 4. Maciej Sadlok – 9. Rafał Boguski (79, 17. Jakub Bartosz), 44. Fran Vélez (85, 15. Zoran Arsenić), 21. Petar Brlek, 10. Carlitos (74, 26. Kamil Wojtkowski), 88. Patryk Małecki – 14. Zdeněk Ondrášek

Żółte kartki: Marcin Listkowski – Ivan Gonzalez, Fran Velez

Sędziuje: Paweł Raczkowski