Łotwa wygrywa z Luksemburgiem. Byli i obecni piłkarze Ekstraklasy na boisku

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:28
2 wrz 2016, 21:21

Reprezentacja Łotwy wygrała z Luksemburgiem 3:1 (1:0) w piątkowym meczu towarzyskim. W składzie gospodarzy znaleźli się obecni i byli Ekstraklasowicze.

Łotewski selekcjoner ustawił na obronie Vladislavsa Gabovsa, który od ponad roku gra w Koronie Kielce. 29-letni defensor nie będzie miał pełnej satysfakcji po wygranym sparingu, gdyż jego drużyna straciła bramkę z bardzo słabym przeciwnikiem. W pierwszej „11” znalazło się też miejsce dla powracającego do Ekstraklasy Eduardsa Visnakovsa. 26-letni napastnik Ruchu Chorzów z zerowym dorobkiem opuścił boisko w 67. minucie. W tym samym czasie schodził Igors Tarasovs, który jeszcze kilka miesięcy temu grał w barwach Jagiellonii Białystok. Warto również dodać, że 84 minuty w ataku spędził były piłkarz Lecha Poznań, a obecnie FC Koeln, Artjoms Rudnevs, a na ławce rezerwowych przebywał Pavels Steinbors grający na co dzień w Arce Gdynia.

Reprezentacja Łotwy eliminacje do Mistrzostw Świata rozpocznie 8 września, kiedy to na wyjeździe zmierzy się z Andorą. Kolejne spotkania w walce o Mundial rozegrają z Wyspami Owczymi, Węgrami, Portugalią i Szwajcarią.

Łotwa – Luksemburg 3:1 (1:0)
3′ Ikaunieks, 47′, 51′ Zjuzins – 46′ Da Mota