Łukasz Szukała zadebiutował w Arabii!

6 lut 2015, 18:36

Łukasz Szukała w końcu oficjalnie zadebiutował w Al-Ittihad FC! Jego drużyna jednak zaledwie zremisowała z niżej notowanym Al-Fateh SC 2:2.

Podstawowy stoper reprezentacji Polski był bohaterem chyba najgłośniejszego transferu naszego rodaka w zimowym oknie transferowym. Szukała w Arabii Saudyjskiej ma bowiem zarabiać ok. 1,5 miliona euro na sezon. Ponadto zawodnik otrzymał również piękny dom, pakiet przelotów oraz samochód.

Pierwsze minuty spotkania to niespodziewane ataki i wyjście na prowadzenie przez gospodarzy. Faukupumtu najpierw w drugiej, a później w ósmej minucie wyprowadził Al-Fateh na prowadzenie 2:0! Podopieczni Victora Piturcy na szczęście nie złożyli broni i w końcówce spotkania zdołali doprowadzić do wyrównania. Marquinho w 80. i 82. minucie trafił dwukrotnie do bramki gospodarzy i spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Al-Fateh SC – Al-Ittihad FC 2:2 (2:0)
1:0 – Faukupumtu 2′
2:0 – Faukupumtu 8′
2:1 – Marquinho 80′
2:2 – Marquinho 82′