poniedziałek, 3 października, 2022

Maciej Sadlok już w nowym klubie. Wraca do drużyny po ośmiu latach

Maciej Sadlok opuścił Wisłę Kraków i znalazł sobie nowy klub. Były kapitan „Białej Gwiazdy” po ośmiu latach wraca do Ruchu Chorzów, w którym miła już okazję grać w latach 2010-2014.

Maciej Sadlok wraca do „Niebieskich” po ośmiu latach

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Maciej Sadlok ostatni sezon spędził w klubie z województwa małopolskiego. Wisła Kraków spadła jednak do I ligi, a klub postanowił rozstać się z doświadczonym zawodnikiem. Ten podpisał umowę z Ruchem Chorzów, która będzie ważna do 30 czerwca 2023 roku. Co ciekawe w rozgrywkach ligowych będzie rywalizował między innymi ze swoim byłym klubem. Jego nowa drużyna w sezonie 2021/2022 awansowała bowiem do I Ligi.

Podpisanie kontraktu z Ruchem jest dla mnie jak powrót do domu. Tutaj dostałem pierwszą szansę w zawodowej piłce, spędziłem tu wiele lat i bardzo miło je wspominam. Cieszę się, że wracam i mam nadzieję, że pomogę drużynie na boisku realizować stawiane cele – powiedział Sadlok.

W Wiśle Kraków 33-latek aż 231 razy wybiegał na boisko. Dla ekipy z województwa małopolskiego zdobył siedem 7 i zaliczył 22 asysty. Z kolei w barwach „Niebieskich” zgromadził 115 występów. Ostatni raz dla Ruchu Chorzów grał w 2014 roku.

Maciej Sadlok w swoje karierze reprezentował również Polonię Warszawa. Wśród jego osiągnięć można zaliczyć występ w finale Pucharu Polski (2008/2009), a także dwukrotnie zajęcie trzeciego miejsca w Ekstraklasie (sezony 2009/2010 oraz 2013/2014).

Niesamowite tempo Lecha Poznań. Klub sfinalizował trzeci letni transferPodobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA