To już oficjalne. Maciej Skorża opuszcza Urawę Red Diamonds

21 lis 2023, 10:37

Maciej Skorża rozpoczął swoją przygodę z japońską drużyną Urawa Red Diamonds w lutym 2023 roku. Polski trener bardzo szybko zapisał się w historii klubu, wygrywając z nim Azjatycką Ligę Mistrzów. Teraz poinformowano, że 51-latek nie przedłuży kontraktu z klubem i opuści Kraj Kwitnącej Wiśni.Maciej Skorża poprowadzi jeszcze klub w KMŚ 2023

Maciej Skorża po zdobyciu mistrzostwa Polski w sezonie 2021/2022 postanowił rozstać się z Lechem Poznań. Opiekun Kolejorza swoją decyzję motywował kwestiami rodzinnymi. Następnie przez kilka miesięcy pozostawał bez pracy. Ostatecznie do piłki wrócił w lutym tego roku, kiedy to objął Urawę Red Diamonds.

Z japońskim klubem Skorża wygrał Azjatycką Ligę Mistrzów. To sprawiło, że japońscy działacze zaproponowali polskiemu szkoleniowcowi przedłużenie umowy. Ten postanowił jednak odejść z klubu. Ponownie uzasadnił to kwestiami rodzinnymi. To oznacza, że 51-latek opuści Urawę po zakończeniu sezonu 2023.

Zdecydowałem się ustąpić ze stanowiska menadżera Urawa Reds po tym sezonie. To dla mnie bardzo trudna decyzja opuścić tak wspaniałe miejsce, jakim jest Urawa Reds. Podjąłem tę decyzję, ponieważ czuję, że nadszedł czas, aby nadać priorytet mojej rodzinie. Spędziłem dużo czasu, rozmawiając z klubem na temat tej decyzję – napisał Skorża w oficjalnym oświadczeniu.

Czuję wielki szacunek do tego wspaniałego klubu. Moim celem na przyszłość jest powrót jako trener do Urawa Redsdodał 51-latek.

Urawę Red Diamonds czeka wraz z Maciejem Skorżą jeszcze jeden ważny start. W dniach 12-22 grudnia w Arabii Saudyjskiej odbędą się Klubowe Mistrzostwa Świata.Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA