piątek, 19 sierpnia, 2022

Maciej Stolarczyk już nie jest opiekunem kadry U21. PZPN oficjalnie potwierdził zwolnienie

Maciej Stolarczyk przestał pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski do lat 21. Oficjalnie poinformował o tym Polski Związek Piłki Nożnej, publikując specjalny komunikat w swoich mediach społecznościowych.

Maciej Stolarczyk zostanie nowym trenerem Jagiellonii

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Stolarczyk pracował z młodzieżówką od października 2020 roku. W tym czasie zespół pod jego batutą rozegrał trzynaście spotkań, z których wygrali siedem. Ostatnio biało-czerwoni rywalizowali w eliminacjach Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2023. Niestety, w najważniejszym meczu przegrali z Niemcami 1:2 i nie pojadą na wspomniany turniej. Drugie miejsce w tabeli, dające przepustkę na EURO 2023 U21, przegrali z Izraelem.

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że Maciej Stolarczyk przestał pełnić funkcję trenera reprezentacji Polski U-21. Szkoleniowiec poprowadził biało-czerwonych w trzynastu spotkaniach: jedenastu kwalifikacyjnych oraz dwóch towarzyskich – napisano w oficjalnym komunikacie.

Media są zgodne, że Maciej Stolarczyk zostanie nowym szkoleniowcem Jagiellonii Białystok. Według najnowszych doniesień brakuje już tylko podpisów w kontrakcie. Oficjalne głoszenie może nastąpić jeszcze dziś lub jutro. Władze białostockiego klubu czekają teraz tylko na przyjazd 50-latka i podpisanie umowy. Jego asystentem w Dumie Podlasia ma zostać Mariusz Jop.


Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi Macieja Stolarczyka na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski U21. Media największe szanse na to dają Michałowi Probierowi. Cały czas rozważana jest również kandydatura Macieja Bartoszka czy Marcina Brosza.

Legia Warszawa chce zawodnika Śląska? Rozmowy są zaawansowane

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA