Magdalena Fręch znów wygrywa w Madrycie. Polka weszła do drabinki głównej turnieju WTA Masters

25 kwi 2023, 21:01

Magdalena Fręch po wygranej w 1. rundzie eliminacyjnej z Olgą Danilović, wyrzuciła z turnieju WTA Madryt Masters kolejną rywalkę. Tym razem była to Aliona Bolsova Zadoinov. Hiszpanka notowana na 130. miejscu rankingu WTA postawiła solidny opór notowanej na 100. miejscu Polce, ale nie zdołała wygrać nawet jednego seta. Mecz zakończył się wynikiem 2-0 (6:4, 7:5).

Magdalena Fręch przeszła przez kwalifikacje do turnieju WTA Masters w Madrycie

Fręch jeszcze przed spotkaniem była stawiana w roli delikatnej faworytki tego starcia, choć było jasne, że Bolsova postawi mocne warunki i zwycięstwo nie będzie łatwe. Dzisiejszy mecz potwierdził, że obie tenisistki znajdują się na podobnym poziomie, ale w ich pierwszym meczu w historii lepsza okazała się Polka. Tym samym urodzona w Łodzi 25-latka zapewniła sobie miejsce w drabince głównej turnieju WTA Masters w Madrycie.

Pojedynek z Bolsovą rozpoczął się bardzo wyrównanie, ale gdy w szóstym gemie pojawiła się pierwsza okazja na przełamanie, Polka od razu ją wykorzystała i zapewniła sobie bezpieczną przewagę. Kilka chwil później przy stanie 5:3 Fręch miała okazję na zamknięcie pierwszego seta, ale nie wykorzystała dwóch piłek setowych przy serwisie rywalki. W kolejnym gemie Hiszpanka znów obroniła dwie piłki setowe i tym razem to ona przełamała Polkę. Na szczęście następnym gem przy wyniku 5:4 padł łupem Fręch.

Drugi set był znacznie bardziej emocjonujący i to przede wszystkim za sprawą naszej reprezentantki, która przegrała swój 2 i 3 gem serwisowy, co doprowadziło do prowadzenia Bolsovej aż 1:4. Wtedy Fręch od razu wzięła się do odrabiania strat. Następny gem wygrała dość szybko do 0 i poszła za ciosem wygrywając pod rząd aż cztery gemy, doprowadzając do wyniku 5:4.

Bolsova przedłużyła swoje szanse na doprowadzenie do remisu w setach, broniąc się przed trzema piłkami meczowymi i wyrównując stan rywalizacji do 5:5 w gemach przy swoim serwisie. Kolejna parta była kolejną wygraną Fręch do 0. W trakcie ostatniego gema w tym spotkaniu Bolsova obroniła się przed dwoma piłkami meczowymi, ale za trzecim razem przy przewadze Polki już jej się nie udało.

Czas na starcie z Włoszką Paolini

Magdalena Fręch w 1. rundzie WTA Madryt zagra z notowaną na 68. miejscu rankingu WTA Włoszką Jasmine Paolini. 27-latka od 2019 roku utrzymuje się w najlepszej setce, a jej najlepszy rezultat to 44. pozycja z ubiegłego roku. Paolini i Fręch nigdy wcześniej ze sobą nie grały. Mecz odbędzie się w środę na korcie nr 5 w okolicach godziny 18-19.

Iga Świątek i Magda Linette rozpoczną zmagania w Madrycie od 2. rundy, ponieważ obie otrzymały wolny los w pierwszej rundzie otwierającej główną drabinkę turnieju Masters.