WTA w San Diego: Duża wpadka Magdaleny Fręch. Przegrała z nastolatką

28 lut 2024, 07:45

Chyba nikt nie spodziewał się, że Magdalena Fręch tak szybko odpadnie z turnieju WTA 500 w San Diego. Polka poległa już w pierwszej rundzie starciu z 18-letnią Taylah Preston, która wzięła udział w zawodach dzięki dzikiej karcie. Zawodniczka z Łodzi przegrała 4:6, 6:4, 1:6.

Fręch nie dała rady Preston. Najsłabszy występ w sezonie

Magdalena Fręch notuje doskonałe wejście w sezon. Wystarczy przypomnieć, że rewelacyjna łodzianka dotarła niedawno do czwartej rundy Australian Open. To dało jej najwyższe karierze miejsce w rankingu WTA. Szczęśliwa dla Polki była również Doha oraz Dubaj. W drugim z turniejów nasza zawodniczka potrafiła m.in. stawić czoła Jelenie Rybakinie.

Po znakomitych występach przyszedł jednak czas na słabszy start. Podczas WTA 500 w San Diego polska tenisistka przegrała w pierwszej rundzie z 18-letnią Taylah Preston, która plasuje się dopiero na 153. pozycji w rankingu WTA. Nastolatka zagrała bez kompleksów, w pierwszym secie dwukrotnie przełamała łodziankę, ostatecznie wygrywając otwierającą partię 6:4.

Było blisko, aby Polka przegrała już w drugim secie. Preston szybko przełamała Fręch i było już 3:0 w gemach. Nasza zawodniczka doprowadziła jednak do wyrównania. Wygranie drugiego seta okazało się ostatecznie bez znaczenia. W trzecie partii gra biało-czerwonej zawodniczki zupełnie się bowiem posypała. Fręch ugrała tylko jednego gema. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:6, 6:4, 1:6.

Tym samym to Australijak zagra w drugiej rundzie turnieju WTA 500 w San Diego. Tam zmierzy się z Martą Kostiuk. Biało-czerwoną zawodniczkę czeka natomiast tydzień przerwy, a następnie rywalizacja w zawodach WTA 1000 w Indian Wells.

ATP w Dubaju: Hurkacz poznał rywala w 2. rundzie. Ma z nim dobre wspomnienia