Reklama

Manchester United zmieni właściciela? Zainteresowanie założyciela odzieżowego imperium

Manchester United może wkrótce zmienić właściciela. Gdy rodzina Glazerów zasugerowała, że chce sprzedać klub, w mediach aż huczy od plotek dotyczących nowego właściciela. Zakupem klubu poważnie zainteresował się potentat branży odzieżowej i założyciel firmy „Zara” – Amancio Ortega. Podobno szanse nabycia Manchesteru United przez hiszpańskiego biznesmena są bardzo wysokie.

Manchester United w rękach słynnego Amancio Ortegi?

Amancio Ortega to naprawdę mocny kandydat do przejęcia Manchesteru United. 86-latek posiada majątek wart 61,3 miliarda dolarów. Jak donosi „Manchester Evening News”, Hiszpan poinformował już swoich współpracowników o chęci pozyskania klubu z Old Trafford. Zdaniem dziennikarzy szanse Ortegi są olbrzymie. Inwestycje w sport nigdy nie były dla niego ważne, jednak aktualnie przedsiębiorca zmienił zdanie.

Ortega to przede wszystkim człowiek skromny, a właściwie tajemniczy. Przez większość swojej kariery w branży odzieżowej unikał udzielania wywiadów czy pokazywania się w miejscach publicznych. Natomiast produkty 86-latka znają zapewne wszyscy modowi maniacy. W 1975 roku Hiszpan założył cenioną obecnie na całym świecie firmę „Zara”.

Trudno sobie wyobrazić, że Ortega zaczynał od szycia szlafroków, zaś w wieku 30 lat zbudował największe imperium odzieżowe na świecie. W tym momencie hiszpański potentat zajmuje dziewiętnaste miejsce w rankingu najbogatszych osób na naszej planecie, więc ewentualny zakup Manchesteru United nie stanowiłby dla niego żadnego problemu.

Informacje podane przez „Manchester Evening News” nie muszą oczywiście znaleźć potwierdzenia w przyszłości, gdyż Amancio Ortega nie lubi rozgłosu. Aczkolwiek może to właśnie będzie atutem 86-latka przy zakupie klubu. W każdym razie, warto śledzić tę rozwojową sytuację z hiszpańskim potentatem branży odzieżowej na czele.

Manchester opublikował bombę. Cristiano Ronaldo odchodzi z klubu

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

Reklama

SOCIAL MEDIA

Reklama