środa, 22 czerwca, 2022

Marc Gual wraca do Jagiellonii Białystok. Pomogła decyzja FIFA

Marc Gual znów będzie grał na boiskach naszej rodzimej Ekstraklasy. Zawodnik lada moment wzmocni Jagiellonię Białystok. Wpływ na to ma decyzja FIFA, która umożliwia zawieszanie aktualnych kontraktów przez graczy z ligi rosyjskiej i ukraińskiej.

Jagiellonia Białystok z kolejnym letnim wzmocnieniem

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Jeszcze dziś Marc Gual ma przejść badania medyczne, po których natychmiast pojedzie do Opalenicy, gdzie dołączy do przygotowującej się do sezonu drużyny Jagiellonii Białystok. Po zakończeniu sezonu 2021/2022 piłkarz musiał wrócić do swojej macierzystej drużyny, czyli Dnipro-1 Dniepropietrowsk.

Sytuację zmieniła jednak wtorkowa decyzja FIFA. Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej potwierdziła bowiem, że umożliwi piłkarzom zawieszenie kontraktów z klubami, które uczestniczą w rozgrywkach ligi rosyjskiej i ukraińskiej. Od razu było wiadomo, że z przepisów skorzystają drużyny z Ekstraklasy. Transfer Marca Guala jest tego najlepszym przykładem.

Warto podkreślić, że to nie jedynie wzmocnienie klubu z Białegostoku przed sezonem 2022/2023. Niedługo nowy trzyletni kontrakt z Jagiellonią powinien podpisać Jesus Imaz, który w zespole z województwa podlaskiego gra od 2019 roku.

To jednak nie koniec. Wcześniej Jaga ściągnęła do Białegostoku środkowego pomocnika Nene z CD Santa Clara, a także obrońcę Lecha Poznań Mateusza Skrzypczaka. Do drużyny dołączył również skrzydłowy GKS Jastrzębie Wojciech Łaski.

FIFA podjęła decyzję dotyczącą Rosji i Ukrainy. Jest możliwość zawieszenia kontraktów

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA