Marciniak sędziował w Arabii Saudyjskiej. Dał karnego drużynie Krychowiaka

10 sty 2023, 09:04

Po świetnym występie na mundialu w Katarze, Szymon Marciniak wrócił do regularnego sędziowania. Tym razem najlepszy polski arbiter był rozjemcą w meczu ekstraklasy Arabii Saudyjskiej, w którym Al-Shabab Grzegorza Krychowiaka grało z Al-Ittihad.

Szymon Marciniak ma za sobą znakomite mistrzostwa świata w Katarze, zwieńczone świetnym występem w finale pomiędzy Argentyną i Francją. Wzorowa praca najlepszego polskiego arbitra nie pozostała niezauważona, dzięki czemu dostał możliwość pracy w innych ligach.

Marciniak sędziował w Arabii Saudyjskiej

Już po zakończeniu mundialu Marciniak miał możliwość poprowadzenia jednego meczu. 2 stycznia był rozjemcą w hitowym starciu egipskiej Premier League pomiędzy El-Ahly a Pyramids FC. Gospodarze wygrali tamto spotkanie 3:0, a Polak ponownie sprawował się bez zarzutu.

W poniedziałek Marciniak dostał kolejną okazję do pokazania się w tej części świata. Był głównym arbitrem spotkania ekstraklasy Arabii Saudyjskiej, w którym wicelider tabeli, ekipa Al-Shabab z Grzegorzem Krychowiakiem grała na własnym stadionie z czwartym zespołem rozgrywek, Al-Ittihad.

Marciniak nie dał karnego po akcji Krychowiaka

Już w 22. minucie Polak podjął kluczową decyzję, dyktując rzut karny dla Al-Shabab. Do jedenastki podszedł Cristian Guanca i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Gospodarze nie cieszyli się jednak zbyt długo z prowadzenia, bowiem już 120 sekund później stan rywalizacji na 1:1 ustalił Ahmed Hegazy.

W końcowych minutach spotkania polski arbiter miał do podjęcia trudną decyzję. Po uderzeniu głową przez Grzegorza Krychowiaka, piłka w polu karnym odbiła się od ręki jednego z obrońców Al-Ittihad. Tym razem jednak Marciniak nie zdecydował się na wskazanie na jedenasty metr.

Po remisie 1:1 ekipa Al-Shabab z dorobkiem 26 punktów zajmuje drugie miejsce w tabeli ze stratą trzech “oczek” do liderującego Al-Nassr. Drużyna Al-Ittihad z kolei ma 25 punktów i aktualnie plasuje się na trzecim miejscu.