Strona główna Piłka nożna Fortuna I liga Mariusz Rumak nowym szkoleniowcem Odry Opole

Mariusz Rumak nowym szkoleniowcem Odry Opole

0

Mariusz Rumak został nowym trenerem Odry. Na stanowisku zastąpił zwolnionego przed dziewięcioma dniami Mirosława Smyłę, wskutek czego w dwóch ostatnich meczach – ze Stomilem Olsztyn (2:4) i Podbeskidziem Bielsko-Biała (2:1).

Mariusza Rumaka szerzej kibicom piłkarskim w naszym kraju przedstawiać nie trzeba. W latach 2012-14 odpowiadał za wyniki Lecha Poznań, z którym dwukrotnie sięgnął po wicemistrzostwo Polski i rywalizował w Lidze Europy, ustanawiając też rekord „Kolejorza” pod względem liczby kolejnych ligowych wygranych na wyjeździe (10). Po odejściu z Poznania, urodzony w Drawsku Pomorskim 40-latek w ekstraklasie prowadził jeszcze Zawiszę Bydgoszcz (2014-15), Śląsk Wrocław (2016) oraz Bruk-Bet Termalikę Nieciecza (2017), z którą rozstał się we wrześniu ub. roku.

Kontrakt Mariusza Rumaka z Opolskim klubem został podpisany na trzy lata – do 30 czerwca 2021 roku.

– Związaliśmy się na taki czas, bo wiążemy z tą współpracą duże nadzieje na przyszłość – mówi prezes Odry, Karol Wójcik. – Cel, jaki postawiliśmy, to budowa drużyny, która przez najbliższe sezony będzie solidnym pierwszoligowcem, a finalnie włączy się do walki o awans – licząc, że stanie się to wtedy, gdy w Opolu zostanie oddany do użytku nowy stadion. Współpraca z trenerem Rumakiem nie ograniczy się tylko do pierwszej drużyny. To szeroki projekty, związany też ze szkoleniem juniorów, od tych najmłodszych aż po najstarsze roczniki. Trafia do nas szkoleniowiec, który prowadził od wieku juniora kilku zawodników, których selekcjoner Adam Nawałka powołał do szerokiej kadry na mistrzostwa świata. To o czymś świadczy. Musimy skorzystać na tym, że będzie nam dane pracować z trenerem o takim CV jak Mariusz Rumak. Chcemy dla dobra Odry wyciągnąć z tego jak najwięcej.

 

Komentarze