Mariusz Stępiński i Karol Struski świętują. Aris Limassol mistrzem Cypru po raz pierwszy w historii

Aris Limassol to prawdziwa rewelacja ligi cypryjskiej. Dopiero dwa sezony temu klub awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej, a w miniony weekend został już mistrzem kraju. Z wywalczonego tytułu może cieszyć się dwóch Polaków. W drużynie występują Mariusz Stępiński oraz Karol Struski.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Stępiński i Struski mogą już świętować zdobycie tytułu

Zawodnicy Aleksieja Szpilewskiego w 26 spotkaniach zdobyli 53 punkty. Drużyna z Limassol zajęła dzięki temu trzecie miejsce w sezonie zasadniczym. W grupie mistrzowskiej poszło im jeszcze lepiej. Aris nie przegrał żadnego z dziewięciu do tej pory rozegranych spotkań.

Po wczorajszym zwycięstwie z Omonią Nikozja piłkarze Szpilewskiego odskoczyli APOEL-owi na sześć punktów. Tym samym już wiadomo, że to Aris został mistrzem Cypru. Z tytułu może cieszyć się dwóch Polaków. W drużynie z Limassol występują Mariusz Stępiński oraz Karol Struski.

Pierwszy z wymienionych zawodników w kończonym się sezonie miał problemy zdrowotne i był głównie zmiennikiem. W 28 spotkaniach napastnik strzelił dwa gole i zaliczył jedną asystę. Większą rolę w końcowym triumfie odegrał jednak Karol Struski. Pomocnik sprowadzony przed sezonem z Jagiellonii Białystok w 29 meczach zdobył cztery gole. Na swoim koncie ma też dwie asysty.

Warto dodać, że w drużynę Arisu reprezentuje również Daniel Sikorski. Austriacki napastnik z polskimi korzeniami pojawił się w tym sezonie boisku siedmiokrotnie. Sezon 2022/2023 zakończy z jedną asystą.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Szymon Marciniak powinien sędziować finał Ligi Mistrzów. Nie ma lepszego

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA