ME: Jóźwik awansuje, Cichocka odpada w fatalnym stylu!

13 sie 2014, 14:49

Już w kwalifikacjach swój udział w tegorocznych mistrzostwach starego kontynentu zakończyła Angelika Cichocka, która odpadła w biegu na 800 metrów. Mistrzyni Polski Joanna Jóźwik po fantastycznym finiszu awansowała do dalszych biegów.

Angelika Cichocka zdobyła w tym roku V-ce mistrzostwa świata w hali. Polka uzyskała wtedy bardzo dobry czas – 2.00,45. Podczas Mistrzostw Polski musiała jednak ustąpić miejsca Joannie Jóźwik. Obie zawodniczki uzyskały minimum na mistrzostwa europy w Zurychu.

Pierwsza na starcie pojawiła się Cichocka, która od początku biega było lekko schowana za rywalkami. Tempo zwiększyła po drugim okrążeniu i nawet przez chwilę była na drugim miejscu. Niestety Angelice zabrakło sił i na ostatniej prostej została wyprzedzone przez inne zawodniczki. Polska zajęła dopiero czwarte miejsce z czasem – 2.04,41 i jak się później okazało, odpadła z dalszej rywalizacji.

Joanna Jóźwik startowała w ostatnim biegu kwalifikacyjnym na 800 metrów. Po 400 metrach wydawało się, że nie zobaczymy żadnej Polski w dalszych biegach ponieważ Jóźwik zajmowała ostatnie miejsce i biegła słabo. Mistrzyni Polski zaatakowała na ostatnich metrach i po fantastycznym finiszu zajęła w swoim biegu trzecie miejsce z czasem – 2.01,56 (piąty wynik kwalifikacji).

Autor: Grzegorz Hetman