ME: Tomasz Majewski i Renata Pliś w fianle!

Aktualizacja: 12 sie 2014, 21:07
12 sie 2014, 15:14

Bardzo dobrze dla Polski rozpoczęły się 22. lekkoatletyczne mistrzostwa Europy!

Już w pierwszej konkurencji awans do finału zapewnił sobie nasz kulomiot- Tomasz Majewski. Dwukrotny mistrz olimpijski w pierwszej próbie uzyskał wynik 20,50m co z góry premiowało awansem. Koniec końcu w eliminacjach zajął trzecie miejsce. Wygrał je Niemiec- Dawid Storl pchając kulę na odległość 20 metrów i 76 centymetrów.

Drugi z Polaków- Jakub Szyszkowski nie zdołał awansować do finału. Jego wynik 19,46m dał mu zaledwie 18. lokatę. Do finału zabrakło mu aż 42 centymetrów.

Nie zawiodła również inna z naszych faworytek. Renata Pliś dobrze spisała się w biegu eliminacyjnym na 1500 metrów. Uzyskała drugi wynik w swoim starcie, co było też drugim czasem w całych eliminacjach. Triumfowała Sifan Hassan.

Z dobrej strony w pierwszym biegu kwalifikacyjnym pokazał się Patryk Dobek. 20-latek startujący w biegu na 400 metrów przez płotki w swoim wyścigu eliminacyjnym zajął drugą pozycję i awansował do półfinału. Polak uzyskał czas 49,73 sek. i był to piąty rezultat spośród wszystkich zawodników. Najlepszy wynik w pierwszej fazie kwalifikacji miał Denis Kudriawcew – 49,05 sek.

Autor: Damian Wilary