ME U-21: Polacy sensacyjnie pokonują Belgów!

16 cze 2019, 20:59

To co wydawało się niemożliwe jeszcze par godzin temu, teraz jest już faktem. Ekipa Michniewicza pokonała o wiele mocniejszą drużynę rywali.

Z pewnością początek spotkania nie należał do naszego zespołu. Już w 16. minucie Belgowie wyszli na prowadzenie. Strzelcem gola był Leya. Polacy jednak nie poddawali się i przystąpili do ataku. Impuls dał Kamil Żurkowski, który w 26. minucie strzelił bramkę wyrównującą. Taki też wynik utrzymał się do końca I połowy.

W drugą część spotkania o wiele lepiej weszła kadra Michniewicza. W 52. minucie po świetnym strzale głową Bielika Polska objęła prowadzenie. Po tym zdarzeniu do ataku ruszyli rywale. Jednak nasza drużyna świetnie broniła i dodatkowo w 79. minucie podwyższyła rezultat. Strzelcem bramki był tym razem Sebastian Szymański.

Belgom udało się jeszcze zdobyć gola kontaktowego w 84. minucie. Ostatecznie rywale bramki wyrównującej nie zdobyli i to Polska mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

16 czerwca 2019, 18:30 – Mistrzostwa Europy U-21                                                        Polska 3:2 Belgia                                                                                                       Żurkowski 26′, Bielik 52′, Szymański 79′ – Leya 16′, Cools 84′