Mecz Marsylia – Lyon odwołany przez atak na autokar gości [wideo]. Fabio Grosso z obrażeniami twarzy

29 paź 2023, 23:33

Około 65 tysięcy kibiców zgromadzonych na Stade Vélodrome nie obejrzało niedzielnego hitu 10. kolejki ligi francuskiej z powodu ataku grupy osób na autokar Olimpique’u Lyon. Pojazd został obrzucony kamieniami i butelkami w drodze na stadion. Trener Fabio Grosso doznał obrażeń twarzy od odłamków wybitej szyby oraz butelki od piwa. Zaatakowane zostały również autokary kibiców z Lyonu.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Skandal przed meczem Marsylia – Lyon. Ranny został Fabio Grosso

Początek meczu miał nastąpić o godzinie 20:45, jednak z powodu zaistniałej sytuacji trzy minuty przed pierwszym gwizdkiem spiker na stadionie w Marsylii przekazał informację o odwołaniu pojedynku. W ciągu kolejnych minut sędzia główny François Letexier przekazał, że wszystkie właściwe organy otrzymają protokoły, które zadecydują o dalszych działaniach.

– Odbyło się spotkanie kryzysowe, które umożliwiło uzyskanie opinii wszystkich ston. W związku z ustaleniami dotyczącymi urazów członków OL, biorąc pod uwagę opinię klubu, który nie wyraził zgody na rozpoczęcie meczu oraz ustalony protokół, podjęto decyzję o nierozgrywaniu meczu – oświadczył również sędzia.

Najbardziej ucierpiał trener Lyonu. Jego twarz zalała się krwią po tym, jak doznał rozcięcia przez odłamek szkła. Oprócz w kierunku jego głowy poleciała butelka od piwa. Prezes OL w wywiadzie dla Prime Video przyznał, że w momencie zdarzenia Fabio Grosso nie był zbyt przytomny, ale na szczęście finalnie skończyło się tylko na strachu i opatrunku. Włoch wyszedł wraz z piłkarzami na murawę stadionu, aby podziękować kibicom, którzy przyjechali na mecz.

Zgodnie z informacjami z Francji, w drodze na stadion w podobny sposób zaatakowano również trzy autobusy z kibicami Lyonu. Kilku z nich miało doznać niewielkich obrażeń.

Głos w sprawie w telewizji zabrał prezes Olimpique Marsylia Pablo Longoria – Musimy zapobiec temu, co przydarzyło się Fabio Grosso, trenerowi Olympique Lyon, to jest całkowicie niedopuszczalne. To coś, co nie może się już zdarzyć w piłce nożnej […] Nawet jeśli dzieje się to poza stadionem, jest to niedopuszczalne. Jestem zły, naprawdę przerażony tą sytuacją.

Spotkania pomiędzy tymi zespołami zawsze wzbudzają mnóstwo emocji i niestety nie jest to pierwszy przypadek, kiedy mecz przeciwko pomiędzy tymi zespołami zostaje zakłócony. Niemal dokładnie dwa lata temu mecz w Lyonie został przerwany po tym, jak z trybun rzucono butelkę, która uderzyła w głowę Dimitriego Payeta. Wówczas OL ukarano odjęciem punktu, a mecz w innym terminie dograno bez kibiców.