Wpadka przed meczem Polek. Hymn przerwano przed czasem [WIDEO]

12 kwi 2023, 17:17

Do niecodziennego zdarzenia doszło przed rozpoczęciem towarzyskiego spotkania pomiędzy piłkarkami reprezentacji Polski i Holandii. Podczas śpiewania hymnu “Mazurek Dąbrowskiego” nagle został przerwany, na kilka wersów przed jego formalnym zakończeniem.

Piłkarki reprezentacji Polski zakończyły kwietniowe zgrupowanie, będące jednym z etapów przygotowań do premierowej edycji Ligi Narodów. W jego ramach zawodniczki Niny Patalon rozegrały dwa mecze towarzyskie, które zakończyły się dla nich ze zmiennym szczęściem.

Dwa kwietniowe mecze za Polkami

Na początek, w ostatni czwartek biało-czerwone rywalizowały z Kostaryką, czyli jednym z uczestników tegorocznych mistrzostw świata. Polki po dobrej grze wygrały 2:1, a na listę strzelczyń wpisywały się Natalia Padilla i Ewa Pajor.

We wtorek polskie piłkarki miały znacznie trudniejsze zadanie, bowiem mierzyły się z aktualnymi wicemistrzyniami świata, Holenderkami. Mecz dla biało-czerwonych zaczął się świetnie, bowiem w 32. minucie do siatki trafiła Ewa Pajor. Jeszcze przed przerwą do wyrównania po samobójczym trafieniu doprowadziła Małgorzata Grec, a po przerwie rywalki strzeliły trzy kolejne bramki i wygrały 4:1.

Przerwano hymn Polski

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem meczu z Holandią doszło do niecodziennego zdarzenia. Pod koniec odgrywania hymnu Polski, nagle… został on zatrzymany, przez co nasze zawodniczki nie miały możliwości odśpiewania kilku ostatnich wersów “Mazurka Dąbrowskiego”.

Piłkarki reprezentacji Polski po raz kolejny spotkają się we wrześniu, kiedy to zainaugurują zmagania w grupie B Ligi Narodów. Póki co nie wiadomo, z kim zagrają – składy grup zostaną rozlosowane 2 maja w Nyonie.