Męczarnie drużyny Łukasza Jarosińskiego w bratobójczym pojedynku

26 kwi 2016, 19:49

W meczu 1/32 finału Pucharu Norwegii faworyzowane Strømsgodset IF z Łukaszem Jarosińskim w bramce pokonało Eidsvold 1:0 i awansowało do dalszej fazy rozgrywek. W zespole gospodarzy wystąpił natomiast Piotr Gawęcki.

Od początku zanosiło się na jednostronne widowisko. Wśród bukmacherów Strømsgodset było zdecydowanym faworytem, ale po sytuacji boiskowej nie było tego widać. W pierwszej części mimo licznych okazji nie udało pokonać się Rusiny i ku zaskoczeniu, gdy sędzia zakończył pierwsze 45 minut, na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Po zmianie stron to nadal goście dominowali, ale zespół Piotra Gawęckiego mógł pokusić się o sprawienie niespodzianki. Jednak nadzieje na korzystny wynik prysły w 72. minucie, kiedy to Francisco Junior zdobył jedyną i w konsekwencji decydującą bramkę w tym meczu. Po niełatwym spotkaniu przyjezdni jednak zapewnili sobie awans do kolejnej rundy krajowego pucharu.

W 1/16 finału drużyna Łukasza Jarosińskiego zmierzy się z lepszym z pary Sparta Sarpsborg – Stabaek.

Eidsvold – Strømsgodset 0:1 (0:0)