Mecze towarzyskie: Bramka w doliczonym czasie dała remis reprezentacji Polski U20!

Aktualizacja: 31 sty 2023, 12:20
18 lis 2019, 19:06

Młodzieżowa reprezentacja Polski zremisowała dziś na stadionie w Bytowie z Norwegią 1:1. Bramkę dla Biało-Czerwonych zdobył Dawid Kurminowski.

W pierwszych trzydziestu minutach oglądaliśmy wyrównaną, ciekawą rywalizację. Zarówno Polacy jak i Norwegowie stwarzali sobie sytuacje pod bramką rywala, ale żadna z akcji nie została zakończona golem. Nieźle w naszych szeregach spisywał się zwłaszcza Tymoteusz Puchacz, jednak i jego szarże nie przyniosły trafienia otwierającego wynik meczu. W ostatnim kwadransie inicjatywę przejęli goście, co nie miało jednak większego znaczenia w kontekście rezultatu. Do przerwy utrzymywał się bowiem bezbramkowy remis.

W 62. minucie faul we własnym polu karnym popełnił Jakub Bednarczyk i sędzia wskazał na jedenasty metr od bramki. Do piłki podszedł Markus Solbakken i pokonał Bartosza Mrozka, dając swojej drużynie prowadzenie. Polacy do samego końca walczyli o doprowadzenie do wyrównania i dopięli swego w doliczonym czasie gry za sprawą trafienia Dawida Kurminowskiego. Radość miejscowych fanów była tym większa, że asystę przy jego trafieniu zanotował Karol Czubak, na co dzień grający w Bytovii Bytów. Tym samym reprezentacja Jacka Magiery rzutem na taśmę uniknęła porażki, remisując z Norwegią 1:1.

Polska U20 1:1 Norwegia U20
Kurminowski 90 – Solbakken 62 (karny)

Polska: 1. Bartosz Mrozek (80, 12. Mateusz Górski) – 5. Serafin Szota, 2. Mateusz Bondarenko (81, 19. Karol Czubak), 14. Jakub Kiwior – 3. Kamil Piątkowski (46, 11. Jakub Bednarczyk), 8. Łukasz Poręba, 6. Tomasz Makowski, 17. Michał Skóraś, 7. Tymoteusz Puchacz – 4. Michał Rakoczy (69, 10. Aron Stasiak), 9. Dawid Kurminowski

Norwegia: 12. Mads Christiansen – 13. Conrad Wallem, 3. Erik Sandberg, 4. Colin Roesler, 5. Robert Williams (6. Jonas Fredriksen) – 19. Sebastian Jarl – 17. Marcus Pedersen, 2. Elias Hegen, 10. Tobias Christensen (90, 16. August Mikkelsen), 7. Markus Solbakken (81, 8. Mikael Ugland) – 9. Erik Botheim