Mecze towarzyskie: Jagiellonia wygrała z Wigrami. Raków lepszy od czeskiego ekstraklasowicza!

29 cze 2019, 13:49

Kluby LOTTO Ekstraklasy szykują formę przed rozpoczęciem nowego sezonu. W ramach przygotowań Jagiellonia Białystok oraz Raków Częstochowa rozegrali mecze towarzyskie, które dla obu zespołów zakończyły się zwycięsko.

Zespół prowadzony przez Ireneusza Mamrota podejmował dziś Wigry Suwałki, które w poprzednim sezonie Fortuna I Ligi zajęły ostatnie bezpieczne miejsce w lidze (15.) i zapewniły sobie tym samym pozostanie na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli podopieczni Adama Fedoruka. W 23. minucie bramkę dla Wigier zdobył bowiem Oskar Furst, który mocnym uderzeniem pokonał Damiana Węglarza. Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził jednak Jakub Wójcicki. Po zmianie stron gola na wagę zwycięstwa zdobył w 79. minucie Michał Ozga.

29 czerwca 2019, godz. 11.00 – spotkanie towarzyskie

Jagiellonia Białystok 2:1 Wigry Suwałki

Jagiellonia Białystok: 96. Damian Węglarz (31, 33. Hubert Gostomski; 60 Krševan Santini) – 7. Jakub Wójcicki (46, 2. Andrej Kadlec), 5. Nemanja Mitrović, 15. Zoran Arsenić (57 Michał Ozga), 19. Böðvar Böðvarsson (46, 12. Guilherme) – 42. Szymon Łapiński (46, 10. Juan Cámara), 26. Martin Pospíšil (46, 32. Mikołaj Nawrocki), 20. Marko Poletanović (46, 99. Bartosz Kwiecień), 18. Przemysław Mystkowski (46, 35. Karol Struski), 11. Jesús Imaz (70 Paweł Gierach) – 98. Patryk Klimala (46, 31. Bartosz Bida; 70 Michał Kitliński)

Wigry Suwałki: (I połowa) Dominik Kąkolewski – Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz, Arkadiusz Najemski, Łukasz Sosnowski, Joel Huertas, Robert Bartczak, Grzegorz Aftyka, Mateusz Grudziński, Kamil Sabiłło, Oskar Furst

(II połowa) zawodnik testowany – Filip Karbowy, Łukasz Bogusławski, Hubert Sadowski, Jakub Świątek, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Cezary Sauczek, zawodnik testowany

Beniaminek LOTTO Ekstraklasy, Raków Częstochowa mierzył się dziś z 12. zespołem poprzedniego sezonu czeskiej Fortuna Ligi, FC Opavą. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył w 72. minucie 24-letni Patryk Kun. Dla piłkarzy Marka Papszuna był to trzeci mecz towarzyski podczas trwającego obozu przygotowawczego. Wcześniej Raków pokonał Stal Mielec (3:0) oraz zremisował z innym czeskim zespołem Fotbal Trzyniec (3:3).

Raków Częstochowa 1:0 Slezský FC Opava

Patryk Kun 72′

Raków Częstochowa: Michał Gliwa (46 Jakub Szumski) – Arkadiusz Kasperkiewicz (31 Emir Azemović), Tomáš Petrášek (58 Arkadiusz Kasperkiewicz), Kamil Piątkowski (46 Dawid Szymonowicz), Piotr Malinowski (46 Jakub Apolinarski), Petr Schwarz (58 Rusłan Babenko), Rusłan Babenko (31 Igor Sapała), Patryk Kun, Maciej Domański (58 Danian Pawłas), Bryan Nouvier (31 Andrija Luković), Szymon Lewicki (46 Sebastian Musiolik)

Slezský FC Opawa: Vilém Fendrich (46 Vojtěch Šrom) – Matěj Hrabina, Dominik Simerský, Jaroslav Svozil, Jan Žídek – Václav Jurečka, Pavel Zavadil, Jan Řezníček, Jan Schaffartzik (46 Tomáš Jursa), Karol Mondek – Endy Opoku Bernadina (46 René Dedič)