Mecze towarzyskie: Lech Poznań z kolejnym zwycięstwem. Hat-trick Żamaletdinowa!

12 lip 2019, 12:55

Lech Poznań odniósł kolejne sparingowe zwycięstwo w okresie przygotowawczym przed nowym sezonem PKO Ekstraklasy. Tym razem podopieczni Dariusza Żurawia pokonali I-ligowy GKS Tychy 3:1.

Dla Kolejorza był to już szósty mecz kontrolny. W dotychczasowych pięciu tylko raz przegrali (1:3 z Larnaką), natomiast aż czterokrotnie okazywali się lepsi od rywala. Pokonali Widzew (3:0), Brondby (1:0), Midtjylland (2:1) oraz Vitesse (2:0). Dziś dołożyli kolejny triumf nad GKS-em Tychy, występującym w Fortuna I Lidze.

Prowadzenie dla Kolejorza wywalczył w 9. minucie meczu Timur Żamaletdinow. Pochodzący z Rosji napastnik, wypożyczony do Lecha z CSKA Moskwa pokonał golkipera GKS-u Marka Igaza. Ten sam zawodnik skierował piłkę do siatki rywala również w 17. minucie meczu, podwyższając prowadzenie Kolejorza. 22-letni zawodnik jeszcze przed przerwą zdobył swoją trzecią bramkę udowadniając, że może być ważnym graczem Lecha w nadchodzących rozgrywkach. Po zmianie stron trafienie honorowe dla I-ligowca zanotował w 80. minucie Mathieu Scalet.

Spotkanie to było zamknięte dla kibiców i dziennikarzy, ponieważ trener Dariusz Żuraw chciał przetestować kilka nowych elementów gry i być może czymś zaskoczyć ligowych rywali na starcie nowych rozgrywek. Kolejorz rozegra dziś jeszcze jedno spotkanie, które podobnie jak to poranne będzie zamknięte. Rywalem w popołudniowym sparingu będzie łotewski Spartaks Jurmala.

12 lipca 2019, godz. 10:30 – spotkanie towarzyskie
Lech Poznań 3:1 GKS Tychy