Mecze towarzyskie: Lechia nie miała litości dla spadkowicza z I ligi! Kolejna wygrana Rakowa

6 lip 2019, 14:06

Lechia Gdańsk rozgromiła w spotkaniu towarzyskim spadkowicza z Fortuna I Ligi, Bytovię Bytów (7:1). Kolejne zwycięstwo w przedsezonowym meczu kontrolnym odniósł także Raków Częstochowa, który ograł Wisłę Płock 4:1.

Zespół z Gdańska odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w meczu towarzyskim przed startem nowego sezonu PKO Ekstraklasy. Po remisach z Chojniczanką (1:1) i Olympiakosem (1:1) oraz porażce z Hapoelem Beer Szewa (0:3) zawodnicy prowadzeni przez Piotra Stokowca ograli spadkowicza z I ligi. W pierwszej połowie do bramki strzeżonej przez Bartosza Ryngwelskiego trzykrotnie trafił Flavio Paixao oraz dwa razy Sławomir Peszko. Ponadto trafienie samobójcze zanotował Michał Rutkowski. Jedyną bramkę dla Bytovii zaliczył Przemysław Lech. Po zmianie stron do pokaźnej zdobyczy, kolejnego gola dołożył Artur Sobiech ustalając wynik spotkania na 7:1.

6 lipca 2019, godz. 12:00 – spotkanie towarzyskie

Lechia Gdańsk 7:1 Bytovia Bytów

Flávio Paixão 6, 20, 42, Sławomir Peszko 18, 21, Michał Rutkowski 29 (s), Artur Sobiech 69 – Przemysław Lech 35

Lechia Gdańsk: Dušan Kuciak (46 Zlatan Alomerović) – Adam Chrzanowski (59 Filip Mladenović), Filip Dymerski (73 Mario Maloča), Błażej Augustyn, Rafał Kobryń (73 Karol Fila) – Sławomir Peszko (59 Rafał Wolski), Maciej Gajos, Mateusz Sopoćko (73 Jarosław Kubicki), Tomasz Makowski (73 Adrian Petk), Lukáš Haraslín (59 Egy Maulana Vikri) – Flávio Paixão (59 Artur Sobiech)

Bytovia Bytów: Bartosz Ryngwelski – Deleu, Krzysztof Bąk, Michał Rutkowski, Adrian Liberacki – Adrian Kwiatkowski, Przemysław Lech, Jakub Janik, Daniel Feruga, Denisław Stanczew – Norbert Hołtyn. Od 46. minuty grali także: Daniel Kusztan, Arsenij Procyszyn, Fabian Lengiewicz, Kacper Kawula, Adrian Bielawski, Mateusz Szela, Patryk Wolski, Nana Ntuli, Maciej Błaszkowski

Wysokie zwycięstwo, choć nie tak efektowne jak to Lechii odniósł również Raków Częstochowa. Podopieczni Marka Papszuna mieli jednak za rywala dużo bardziej wymagający zespół, bowiem mierzyli się z innym ekstraklasowiczem, Wisłą Płock. Prowadzenie dla beniaminka PKO Ekstraklasy wywalczył w 38. minucie Sebastian Musiolik. Do wyrównania kilka minut po zmianie stron doprowadził jednak Ricardinho. W dalszej części spotkania oglądaliśmy całkowitą dominację piłkarzy z Częstochowy. Ponownie na prowadzenie zespół w 71. minucie wyprowadził nowy zawodnik, Felicio Brown Forbes. W 78. oraz 83. minucie na listę strzelców dwukrotnie wpisał się z kolei Maciej Domański.

Wisła Płock 1:4 Raków Częstochowa

Ricardinho 53 – Sebastian Musiolik 38, Felicio Brown Forbes 71, Maciej Domański 78, 83

Wisła Płock: 31. Bartłomiej Żynel – 26. Jakub Rzeźniczak, 18. Alan Uryga, 23. Jarosław Fojut (60 Riccardo Grym), 95. Patryk Stępiński – 27. Alen Stevanović, 9. Mateusz Szwoch, 8. Dominik Furman, 21. Ricardinho (87 Patryk Leszczyński), 10. Giorgi Merebaszwili – 16. Oskar Zawada

Raków Częstochowa: Michał Gliwa (46 Jakub Szumski) – Arkadiusz Kasperkiewicz (46 Emir Azemović), Tomáš Petrášek (79 Arkadiusz Kasperkiewicz), Dawid Szymonowicz (70 Kamil Piątkowski) – Jakub Apolinarski (46 Michał Skóraś), Rusłan Babenko (36 Petr Schwarz), Igor Sapała, Miłosz Szczepański (46 Andrija Luković), Bryan Nouvier (46 Maciej Domański), Patryk Kun (46 Piotr Malinowski) – Sebastian Musiolik (46 Felicio Brown Forbes).