Mecze towarzyskie: Olympiakos gromi Jagiellonię. Zwycięstwo Wisły Płock

5 lip 2019, 19:02

Jagiellonia Białystok doznała dziś dotkliwej porażki z wicemistrzem Grecji. Podopieczni Ireneusza Mamrota przegrali bowiem z Olympiakosem Pireus aż 5:0. Zwycięstwo nad Olimpią Grudziądz zanotowała z kolei Wisła Płock.

To nie był udany mecz w wykonaniu piłkarzy Jagiellonii Białystok. Już w 11. minucie za sprawą trafienia Ousseynou Ba na prowadzenie wyszli Grecy. Przed przerwą do siatki nowego golkipera Jagi, Krševana Santiniego dwukrotnie trafił z kolei Miguel Ángel Guerrero i do przerwy zespół z Podlasia przegrywał 0:3.

Po zmianie stron postawa piątej drużyny poprzedniego sezonu PKO Ekstraklasy nie uległa wyraźnej poprawie. Dla Olympiakosu w 57. minucie ponownie trafił Guerrero, natomiast w 77. minucie piłkę w siatce umieścił Kóstas Fortoúnis, ustalając wynik spotkania. Kilka minut przed utratą piątej bramki boisko z powodu drugiej żółtej kartki opuścić musiał Patryk Klimala.

5 lipca 2019, godz. 17:00 – spotkanie towarzyskie

Jagiellonia Białystok 0:5 Olympiakos Pireus

Ousseynou Ba 11′, Miguel Ángel Guerrero 31′, 45′, 57′, Kóstas Fortoúnis 77′

Jagiellonia Białystok: 28. Krševan Santini (46 Damian Węglarz) – 7. Jakub Wójcicki (46 Andrej Kadlec), 15. Zoran Arsenić, 5. Nemanja Mitrović, 12. Guilherme (46 Böðvar Böðvarsson) – 11. Jesús Imaz (46 Tomáš Přikryl), 99. Bartosz Kwiecień (25 zawodnik testowany), 35. Karol Struski (32 Bartosz Bida), 26. Martin Pospíšil (77 Michał Ozga), 10. Juan Cámara (61 Przemysław Mystkowski) – 8. Ognjen Mudrinski (46 Patryk Klimala, 73 Mikołaj Nawrocki)

Olympiakós SFP (Pireus): 93. José Sá (62 Kóstas Tzolákis) – 35. Vassílis Torossídis (62 Fiorin Durmishaj), 34. Avraám Papadópoulos, 3. Ousseynou Ba (62 Kóstas Fortoúnis), 23. Leonárdo Koútris (62 Daniel Podence) – 8. Thanássis Androútsos (62 Andréas Bouchalákis), 30. Vassílis Sourlís (62 Omar Elabdellaoui), 16. Giórgos Massoúras (62 Rúben Semedo), 28. Mathieu Valbuena (62 Apóstolos Martínis) – 9. Miguel Ángel Guerrero (62 Guilherme), 27. Franco Soldano (62 Lazar Ranđelović)

Wisła Płock odniosła dziś pewne zwycięstwo nad beniaminkiem Fortuna I Ligi, Olimpią Grudziądz (3:1). Pierwszą bramkę dla Nafciarzy zdobył w 28. minucie meczu Damian Rasak. Jeszcze przed przerwą prowadzenie zdołał podwyższyć 18-letni Litwin, Titas Milašius. Po zmianie stron bramkę na 3:0 w 58. minucie zanotował nowy zawodnik Wisły, Mateusz Bochnak. Honorowe trafienie dla Olimpii w 74. minucie zaliczył z kolei Robert Ziętarski.

Wisła Płock 3:1 Olimpia Grudziądz

Damian Rasak 28′, Titas Milašius 39′, Mateusz Bochnak 58′ – Robert Ziętarski 75′

Wisła Płock: 33. Jakub Wrąbel – 20. Cezary Stefańczyk, 2. Damian Michalski, 4. Michał Marcjanik, 7. Piotr Tomasik – 14. Mateusz Bochnak (71, 4. Adrian Szczutowski), 6. Damian Rasak, 5. Bartłomiej Sielewski (71, 29. Riccardo Grym), 15. Titas Milašius (71, 24. Patryk Leszczyński) – 88. Olaf Nowak, 19. Karol Angielski

Olimpia Grudziądz: (I połowa) 88. Jakub Lemanowicz – 25. Damian Ciechanowski, 23. Florian Pfertzel, 5. Paweł Ewertowski, 26. Remigiusz Szywacz – 98. Maciej Kona, 14. Wahe Mnacakanjan – 24. Artem Filimonow, 8. Sebastian Kamiński, 10. Marcin Poręba – 27. Piotr Janczukowicz. (II połowa) 13. Tomasz Kucz – 90. Dominik Frelek, 28. Ivan Očenáš, 18. Lukáš Ďuriška, 8. Ariel Wawszczyk – 11. Robert Ziętarski, 70. Konrad Handzlik, 66. Bartosz Nowicki, 21. Omran Haydary, 17. Jakub Łukowski – 22. João Criciúma