Mecze towarzyskie: Raków gromi II-ligowca. Wisła przegrała z Sandecją

3 lip 2019, 19:52

Wysokie zwycięstwo w sparingu z II-ligowym Zniczem Pruszków zanotował dziś Raków Częstochowa. Podopieczni Marka Papszuna wygrali bowiem aż 5:0. Powodów do radości nie mieli z kolei piłkarze Wisły Kraków, którzy przegrali z Sandecją Nowy Sącz 0:1.

Beniaminek PKO Ekstraklasy na prowadzenie wyszedł w 17. minucie meczu. Rzut karny na bramkę zamienił 28-letni pomocnik, Maciej Domański. W 29. minucie Piotr Malinowski podwyższył prowadzanie Rakowa pokonując golkipera Znicza. Tuż przed przerwą swoją druga bramkę w tym meczu zdobył Domański i zespół z Częstochowy schodził do szatni prowadząc 3:0.

W 54. minucie sędzia po raz drugi podyktował “jedenastkę”, do której tym razem podszedł Sebastian Musiolik. 23-letni napastnik nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i tym samym wpisał się na listę strzelców. W 65. minucie Musiolik ponownie pokonał golkipera II-ligowego klubu, ustalając wynik meczu na 5:0.

3 lipca 2019, godz. 17.00 – spotkanie towarzyskie

Znicz Pruszków 0:5 Raków Częstochowa

Maciej Domański 17 (k), 45, Piotr Malinowski 29, Sebastian Musiolik 54 (k), 65

Raków Częstochowa: (I połowa) Jakub Szumski – Dawid Szymonowicz, Emir Azemović, Kamil Piątkowski, Piotr Malinowski, Petr Schwarz, Igor Sapała, Jakub Apolinarski, Maciej Domański, Felicio Brown Forbes, Miłosz Szczepański

(II połowa) Jakub Szumski – Arkadiusz Kasperkiewicz, Emir Azemović (74 Kamil Piątkowski), Dawid Szymonowicz (60 Tomáš Petrášek), zawodnik testowany (78 Danian Pawłas), Andrija Luković, Rusłan Babenko, Patryk Kun, Bryan Nouvier, Sebastian Musiolik, Szymon Lewicki

W odmiennych nastrojach po swoim spotkaniu byli piłkarze Macieja Stolarczyka, którzy ulegli Sandecji Nowy Sącz 0:1. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 64. minucie Maciej Korzym. We wcześniejszych sparingach Biała Gwiazda pokonała Radomiak Radom (2:1) oraz przegrała z GKS-em Bełchatów (1:2).

Wisła Kraków 0:1 Sandecja Nowy Sącz

Maciej Korzym 64′

Wisła Kraków: (I połowa) 74. Kacper Chorążka – 42. Daniel Morys, 27. Marcin Wasilewski, 49. Piotr Świątko, 4. Maciej Sadlok – 14. Artur Balicki, 9. Rafał Boguski, 80. Patryk Plewka, 44. Aleksander Buksa, 18. Jean Carlos Silva – 23. Paweł Brożek

(II połowa) 22. Michał Buchalik – 19. David Niepsuj, 5. Lukas Klemenz, 20. Rafał Janicki, 21. Marcin Grabowski – 7. Michał Mak, 43. Dawid Szot, 26. Kamil Wojtkowski, 28. Vukan Savićević (72, 29. Dawid Rudnik), 11. Krzysztof Drzazga – 71. Denys Bałaniuk

Sandecja Nowy Sącz: (I połowa) Szymon Tokarz – zawodnik testowany, Michal Piter-Bučko, Marcin Flis – Hubert Maślanka, Radosław Kanach, zawodnik testowany, Dominik Kun – Maciej Małkowski, Mateusz Klichowicz (32 Mariusz Gabrych), Damian Chmiel

(II połowa) zawodnik testowany – Karol Matras (80 Michał Szaflarski), Michał Szeliga, Grzegorz Baran, Kacper Smoleń – Kamil Ogorzały (74 Sebastian Wąchała), zawodnik testowany (83 zawodnik testowany), Szymon Kuźma (83 Mateusz Dara), Miłosz Kałahur (80 zawodnik testowany) – Mariusz Gabrych (60 Maciej Korzym), Bartłomiej Dudzic