Mecze towarzyskie: Śląsk Wrocław lepszy od Zorii Ługańsk!

9 lip 2019, 18:25

Śląsk Wrocław pokonał w ostatnim meczu sparingowym podczas obozu przygotowawczego w Słowenii, ukraińską Zorię Ługańsk (2:1). Przed startem PKO Ekstraklasy podopieczni Vitezslava Lavicki rozegrają jeszcze jeden mecz kontrolny.

Zoria Ługańsk to czwarta drużyna poprzedniego sezonu ukraińskiej Premier League. Pod koniec lipca weźmie udział w eliminacjach Ligi Europy, które rozpocznie od II rundy.

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu w 36. minucie zdobył Władysław Kabajew, wyprowadzając Zorię na prowadzenie. Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził jednak Robert Pich i na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 1:1.

W drugiej połowie decydujące trafienie w 79. minucie zanotował Mateusz Cholewiak, który na boisku zastąpił Przemysława Płachetę. Tym samym zapewnił Śląskowi czwarte sparingowe zwycięstwo w przedsezonowych grach towarzyskich. Wcześniej zespół z Wrocławia pokonał Odrę Opole (2:1), Hajduka Split (2:1) oraz Slaven Belupo (2:0). Jedyną porażkę Śląsk poniósł z Rużomberokiem, z którym przegrał 1:2. Przed startem PKO Ekstraklasy zespół z Dolnego Śląska rozegra jeszcze mecz kontrolny z Wartą Poznań.

9 lipca 2019, godz. 16:30 – spotkanie towarzyskie

Śląsk Wrocław 2:1 Zoria Ługańsk

Robert Pich 43, Mateusz Cholewiak 79 – Władysław Kabajew 36

Śląsk Wrocław: 27. Matúš Putnocký (46, 22. Daniel Kajzer) – 28. Łukasz Broź, 17. Mariusz Pawelec (46, 3. Piotr Celeban), 14. Wojciech Golla, 20. Mateusz Hołownia (46, 4. Dino Štiglec) – 18. Lubambo Musonda (46, 25. Damian Gąska), 21. Jakub Łabojko (77, 35. Bartosz Boruń), 6. Michał Chrapek (59, 23. Adrian Łyszczarz), 7. Róbert Pich (70, 31. Maciej Pałaszewski), 8. Przemysław Płacheta (52, 11. Mateusz Cholewiak) – 9. Erik Expósito (52, 15. Daniel Szczepan)

Zoria Ługańsk: (skład wyjściowy) 1. Mykyta Szewczenko – 18. Ołeksandr Tymczyk, 15. Witalij Wernydub, 98. Jewhen Czeberko, 16. Joel Abu Hanna – 10. Dmytro Chomczenowśkyj, 48. Dmytro Iwanisenia, 17. Bohdan Ledniew, 7. Władysław Koczerhin – 28. Artem Hromow, 22. Władysław Kabajew