Mecze towarzyskie: Zwycięstwo Górnika Zabrze nad Karwiną. Grali również I-ligowcy

26 cze 2019, 13:09

Przygotowujący się do startu nowego sezonu Górnik Zabrze, pokonał w meczu kontrolnym występującą w czeskiej Ekstraklasie MFK Karwinę 2:1. W innych sparingach Chojniczanka Chojnice zmierzyła się z Elaną Toruń, natomiast GKS Tychy podejmował GKS Katowice.

Pierwsza bramka w meczu Górnika z Karwiną padła tuż przed przerwą. Rzut karny pewnie wykorzystał najlepszy strzelec minionego sezonu LOTTO Ekstraklasy, Igor Angulo. Na początku drugiej połowy spotkania dla zespołu z Zabrza trafił Łukasz Wolsztyński, podwyższając tym samym prowadzenie. Ekipa z czeskiej Fortuna Ligi zdołała odpowiedzieć golem w 90. minucie, którego autorem był Tomáš Weber.

26 czerwca 2019, spotkanie towarzyskie

Górnik Zabrze 2:1 MFK Karvina

Igor Angulo 44 (k), Łukasz Wolsztyński 51 – Tomáš Weber 90

Górnik Zabrze: (I połowa) 84. Martin Chudý – 3. Boris Sekulić, 2. Przemysław Wiśniewski, 15. Aleksander Paluszek, 27. Adrian Gryszkiewicz, 19. Kamil Zapolnik, 23. Mateusz Matras, 11. Alasana Manneh, 4. Filip Bainović, 9. Jesús Jiménez, 17. Igor Angulo

(II połowa) 1. Dawid Kudła – 16. Dariusz Pawłowski, 25. Krzysztof Kubica, 14. Michał Koj, 6. Bartłomiej Eizenchart (85, 45. Michał Rostkowski), 20. Ishmael Baidoo, 22. Szymon Matuszek, 28. Maciej Ambrosiewicz, 26. Daniel Ściślak, 8. Juan Bauzá, 10. Łukasz Wolsztyński

MFK Karvina: (I połowa) 18. Martin Pastornický – 6. Gigli Ndefe, 4. Martin Kouřil, 3. Milan Rundić, 9. Matúš Čonka – 19. Petr Galuška, 25. Marek Hanousek, 10. Ondřej Lingr, 66. Marek Janečka, 7. Erik Puchel – 44. Michal Petráň

(II połowa) 12. Libor Hrdlička – 24. Oliver Putyera, 13. Ján Krivák, 29. Daniel Stropek, 6. Gigli Ndefe – 23. Thanássis Fokaḯdis, 8. Vojtěch Smrž, 27. Martin Bukata, 21. Tomáš Weber, 20. Luboš Tusjak – 11. Martin Vlachovský

Sporo bramek padło w meczu pomiędzy II-ligową Elaną Toruń, a występującą w Fortuna I Lidze Chojniczanką Chojnice. Już w 6. minucie prowadzenie dla Chojniczanki zdobył Jacek Podgórski, pokonując golkipera Elany, Jakuba Knuta. W 29. minucie na 2:0 prowadzenie podwyższył 19-letni Michał Sacharuk. Tuż przed przerwą gola kontaktowego zdobył jednak Mariusz Kryszak, który wykorzystał rzut karny. Kilka minut po przerwie do wyrównania doprowadził Jan Andrzejewski, pokonując bramkarza Chojniczanki, Kacpra Gibasa. W 57. minucie Elana wyszła na prowadzenie, a gola zdobył jeden z testowanych przez klub zawodników. W doliczonym czasie spotkania wynik meczu na 3:3 ustalił Filip Żagiel.

Elana Toruń 3:3 Chojniczanka Chojnice

Mariusz Kryszak 43 (k), Jan Andrzejewski 51, zawodnik testowany 56 – Jacek Podgórski 7, Michał Sacharuk 30, Filip Żagiel 90

Elana Toruń: (I połowa) Jakub Knut – Wojciech Onsorge, Kordian Górka, Patryk Urbański, Bartosz Boniecki (30 Kacper Jóźwicki), Krzysztof Kołodziej, Damian Lenkiewicz, Filip Kozłowski, Dominik Kościelniak, Bartosz Machaj, Mariusz Kryszak

(II połowa) Jakub Knut – Mateusz Stryjewski, zawodnik testowany, Adam Dobosz, zawodnik testowany, Jakub Banach, Jan Andrzejewski, Damian Zagórski, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Kacper Jóźwicki

Chojniczanka Chojnice: (I połowa) Andrzej Witan – Jacek Podgórski, Hubert Wołąkiewicz, Seweryn Michalski, Jan Mudra – Emil Drozdowicz, Bartłomiej Urbański, Oskar Paprzycki, Wojciech Trochim, Michał Sacharuk – Oskar Frygier

(II połowa) Kacper Gibas – Paweł Zawistowski, Przemysław Pietruszka, Bartosz Wolski, Miłosz Przybecki, Krystian Wachowiak, Mateusz Borowski, Matic Žitko, Krzysztof Korczyc, Filip Żagiel, Karol Chmulak

Bezbramkowym remisem zakończyło się z kolei starcie pomiędzy I-ligowym GKS-em Tychy, a zdegradowanym z tejże ligi GKS-em Katowice.

GKS Tychy 0:0 GKS Katowice

GKS Tychy: Adrian Odyjewski (61′ Mateusz Maciejowski) – Paweł Chojnacki, Mateusz Pańkowski, Florian Pfertzel, Paweł Szołtys (61′ Konrad Pipia) – Kacper Piątek (20′ Aleksander Biegański, 61′ Nikolas Wróblewski), Michał Kuriata, Kacper Laskoś (61′ Paweł Rogala), Mateusz Bąk (61′ Dominik Połap) – Szymon Sołtysiński, Mathieu Scalet (61′ Dawid Kasprzyk)

GKS Katowice: (skład wyjściowy) Bartosz Mrozek – Adrian Błąd, Radek Dejmek, Adrian Frańczak, Jakub Habusta, Arkadiusz Jędrych, Szymon Kiebzak, Kacper Michalski, Maciej Stefanowicz, Marcin Urynowicz, Arkadiusz Woźniak