Medyk Konin gromi w eliminacjach Ligi Mistrzyń!

23 sie 2016, 22:28

Medyk Konin poradził sobie z żeńską drużyną Breznicy. Mistrzynie Czarnogóry bardzo starały się, ale ostatecznie to Medyk ograł rywalki 9:0.

Najlepsza polska drużyna kobiet w Lidze Mistrzyń występuje trzeci raz, a ich dzisiejsze rywalki dopiero tam debiutowały i uznawane są za piłkarskiego outsidera. Wszystko to wyszło na boisku, gdzie charakter i walka Breznicy przegrała z doświadczeniem zawodniczek Medyka. Warto wspomnieć, że piłka nożna kobiet w Czarnogórze stoi na niziutkim poziomie, wprawdzie dopiero wschodzi.

Breznica przyjechała do Konina nastawiona bardzo walecznie. Opór rywalek był duży, ale do czasu. W 19. minucie padła pierwsza bramka dla gospodarzy. Ładnym, technicznym strzałem popisała się 19 – letnia Paulina Dudek. Bramka ta nie podziałała zbyt motywująca na zawodniczki Medyka. Następna bramka zdobyta tuż przed przerwą (44. min) dała impuls i jeszcze w doliczonym czasie pierwszej partii gry Katarzyna Daleszczyk zdołała pokonać bramkarkę rywali.

Druga część gry zaczęła się mocnym akcentem gospodarzy. Po poprzeczce z samego początku, bramkę znów zdobyła Daleszczyk. Kilkadziesiąt sekund później, bo w 62. minucie, Medyk za sprawą Sikory podwyższył wynik na 5:0. Po tych wydarzeniach zespół z Czarnogóry rozsypał się i później był to już popis polskiego zespołu. Kolejno rezultat podwyższały: Daleszczyk, Kostova i dwa razy Sikora. Ostatecznie Medyk Konin wygrywa 9:0.

Następne spotkanie polski zespół zagra z mistrzem Estonii w czwartek o godz. 18:00, a już w niedzielę o 17:00 drużyna z Konina podejmie Olimpie Cluj, z którym powalczy o awans do 1/16 finału Ligi Mistrzyń, a ten należy się temu kto wygra grupę eliminacyjną.

Medyk Konin – Breznica Pljevlja 9:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Dudek (18. minuta), 2:0 Gawrońska (44.), 3:0 Daleszczyk (45+4.), 4:0 Daleszczyk (61.), 5:0 Guściora (62.), 6:0 Daleszczyk (66.), 7:0 Kostowa (71.), 8:0 Sikora (84.), 9:0 Sikora (90.)

Medyk: Szymańska – Grad, Sławczewa Ż, Ficzay – Sikora, Balcerzak, Pakulska (46. Guściora), Kostowa, Dudek (62. Chudzik) – Gawrońska, Daleszczyk (76. Stasiak).

Breznica: Bajcetić – Loncar, Rondović, Jankov, Novović (8. Knezević Ż) – Koprena Ż, Vujicić Ż (75. Tosić), Djurković, Vranes, Brasnjo (53. Milenković) – Bojat.