Medyk Konin gromi w pierwszym meczu el. LM

11 sie 2015, 21:00

Piłkarki Medyka Konin świetnie rozpoczęły swój tegoroczny udział w europejskich pucharach. Najlepsza polska drużyna rozbiła 5:0 walijski Cardiff Metropolitan Ladies FC w spotkaniu 1. kolejki kwalifikacji do Ligi Mistrzyń.

Kobieca Champions League jest rozgrywana w nieco inny sposób niż ta bardziej znana, męska. Drużyny biorące udział w kwalifikacjach zostały podzielone na grupy. Koninianki w grupie 7. prócz Walijek trafiły na litewski Gintra-Universitetas oraz Wexford Youths FC z Irlandii.

W rozgrywanym w Koninie spotkaniu gospodynie od pierwszych minut dyktowały tempo gry. Po trzynastu minutach mistrzynie Polski prowadziły już 2:0 po dwóch trafieniach Aleksandry Sikory. Pomocniczka Medyka skompletowała klasycznego hat-tricka chwilę przed przerwą, popisując się fantastycznym lobem.

W 49. minucie Sikora tym razem zanotowała “tylko” asystę. Do siatki trafiła wprowadzona kilka minut wcześniej Paulina Dudek. W doliczonym czasie gry Sikora dokończyła dzieła zniszczenia, strzelając na 5:0 i zaliczając tym samym swoją czwartą bramkę w meczu! Asystowała jej Paulina Dudek, która dała bardzo dobrą zmianę w przerwie.

Medyk za dwa dni zmierzy się w 2. kolejce eliminacji LM. Ich rywalkami będą zawodniczki Wexford Youths, które dzisiaj pokonały 1:0 zdecydowanie wyżej notowane piłkarki z Litwy.