Medyk Konin mistrzem Polski sezonu 2015/16!

15 maj 2016, 12:02

Piłkarki Medyka Konin pokonały we wczorajszym meczu 22. kolejki Zagłębie Lubin 5:0 i na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu po raz trzeci z rzędu zostały mistrzyniami Polski.

Podopieczne Romana Jaszczaka w pierwszej kolejce grupy mistrzowskiej nie pozostawiły złudzeń komu należy się zwycięstwo. Już po pierwszej połowie piłkarki Medyka prowadziły 2:0 po bramkach Daleszczyk oraz Tarczyńskiej.

W drugiej połowie w przeciągu siedmiu minut podopieczne Jaszczaka zdobyły trzy bramki. Najpierw po raz drugi w meczu na listę strzelczyń wpisała się Daleszczyk, a kolejne dwa gole strzeliły Kostova oraz Gawrońska.

Piłkarki Medyka wciąż mają szansę na trzecią z rzędu podwójną koronę. 26 maja zmierzą się w finale Pucharu Polski z Górnikiem Łęczna.

Ekstraliga kobiet – grupa mistrzowska, 22. kolejka
Zagłębie Lubin – Medyk POLOmarket Konin 0:5 (0:2)
23′, 61′ Daleszczyk, 43′ Tarczyńska, 63′ Kostova, 68′ Gawrońska

Zagłębie: Dąbek – Latańska, Płonowska, Balog, Jelencić, Ratajczak, Krakowska, Bezdziecka, Bugajska, Jaworek, Zdunek (22′ Iglicka, 81′ Dul)
Medyk: Szymańska (80′ Sowalska) – Grad, Slavcheva, Ficzay (60′ Grzywińska), Pakulska, Balcerzak (65′ Zawiślak), Daleszczyk, DUdek (75′ Nikolic), Sikora, Kostova, Tarczyńska (46′ Gawrońska)