Medyk Konin wykonał plan na “szóstkę”!

13 sie 2015, 20:11

Mistrzynie Polski nie zwalniają tempa! W swoim drugim meczu kwalifikacji do Ligi Mistrzyń Medyk Konin pokonał Wexford Youths Womens AFC 6:0. Oznacza to, że Polki są niemal pewne awansu do kolejnej rundy. W niedzielę czeka je jeszcze ostatni mecz Grupy 7., a ich rywalkami będą zawodniczki litewskiej Gintry Universitetas Szawle.

Po niedawnym rozbiciu walijskiego Cardiff Metropolitan Ladies FC 5:0 mistrzynie Polski nie zawiodły. Wynik otworzyły już w 4. minucie po uderzeniu Katarzyny Daleszczyk. W 16. minucie bohaterka wtorkowego starcia Aleksandra Sikora po raz piąty w tych eliminacjach wpisała się na listę strzelczyń. Piłkarki Medyka w pierwszej połowie miały jeszcze jedną doskonałą szansę na bramkę, lecz Agata Tarczyńska w 38. minucie uderzyła minimalnie obok słupka.

Ta sama zawodniczka po godzinie gry miała kolejną szansę na trafienie do siatki, lecz jedynie poprzeczka uchroniła Irlandki od straty kolejnego gola. Dobitka Anny Gawrońskiej poszybowała natomiast nad bramką.

W 66. minucie Polski dopięły swego. Precyzyjnym uderzeniem w “okienko” popisała się Patrycja Balcerzak. Najwięcej działo się w końcowych minutach. W 82. na 4:0 trafiła Katarzyna Daleszczyk, 120 sekund później drugiego gola zdobyła Balcerzak, a po kolejnych dwóch minutach było już 6:0! Piłkarki z Irlandii dobiła Tarczyńska.