Reklama

Meksyk – Polska z rekordem. Najwyższa oglądalność w historii

Dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski poinformował, że wtorkowy mecz Meksyk – Polska oglądało 11,5 miliona widzów. Tylko w Internecie spotkanie śledziło 1,5 miliona fanów futbolu. To najwyższy wynik, jeśli chodzi o transmisję internetową w historii naszego kraju.

Mecz Meksyk – Polska z internetowym rekordem oglądalności

Telewizja Polska transmituje wszystkie mecze na mundialu w Katarze. Wszystkie spotkania tegorocznych piłkarskich mistrzostw świata można oglądać na jednym z trzech kanałów: TVP 1, TVP 2 oraz TVP Sport. Transmisja dostępna jest również na stronie TVPSport.pl. To właśnie tam rekord pobił mecz Meksyk – Polska.

Oficjalną transmisję śledziło we wtorek 1,5 miliona kibiców. Marek Szkolnikowski, czyli dyrektor TVP Sport poinformował, że był to rekord w historii Internetu w Polsce. Żadne spotkanie wcześniej nie mogło pochwalić się podobnym zainteresowaniem. Łącznie mecz Meksyk – Polska obejrzało natomiast 11,5 miliona widzów.

Tak wielka oglądalność przełożyła się na problemy z transmisją. Wielu widzów na początku meczu widziało jedynie czarny ekran. Szkolnikowski podkreślił, że komplikacje wynikały z niespotykanej dotąd w Polsce oglądalności. Dodał również, że problemy były tylko chwilowe.

Warto dodać, że strona internetowa TVP Sport pozwala na oglądanie spotkań na cztery sposoby. Dostępna jest polska i angielska ścieżka dźwiękowa. Dodatkowo jest możliwość śledzenia mundialu z audio deskrypcją, która jest idealna dla osób niedowidzących. Można oglądać również mecze bez komentarza. Wówczas słychać jedynie kibiców na stadionie.

Transmisja MŚ 2022 w Katarze. Terminarz wszystkich meczówPodobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Reklama

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama