Messi otworzył się ws. mundialu. “Puchar Świata mnie wzywał”

Aktualizacja: lut 6 2023, 14:41
sty 31 2023, 14:51

Po blisko półtora miesiąca od długo wyczekiwanego mistrzostwa świata Leo Messi wypowiedział się na temat swoich uczuć, jakie towarzyszyły mu przy okazji wygrywania trofeum. Przy okazji odniósł się do swoich gestów do Louisa van Gaala w trakcie spotkania z Holandią.

Ćwierćfinałowe spotkanie mistrzostw świata pomiędzy Argentyną i Holandią dostarczyło kibicom mnóstwo emocji. Europejska reprezentacja w samej końcówce meczu doprowadziła do dogrywki, ale w decydującej o losach starcia serii rzutów karnych lepsi byli jednak “Albicelestes”.

Messi żałuje swojego zachowania z meczu z Holandią

Jednym z częściej komentowanych momentów tego starcia była scysja Leo Messiego z Louisem van Gaalem, z którym wdał się w kłótnię. Po końcowym gwizdku gwiazdor PSG zaatakował również słownie Wouta Weghorstwa, którego zaczepił w tunelu prowadzącym do szatni. “Rusz się, idioto” – mówił do niego.

W wywiadzie dla programiu radiowego “Perros de la calle” gwiazdor mistrzów świata przyznał, z czego wynikała ostra wymiana słów z selekcjonerem Holendrów. – Nie myślałem o tym, to wyszło samo z siebie. Wiedziałem o wszystkim, co van Gaal powiedział przed meczem. Nawet niektórzy koledzy z zespołu celowo mi o tym wspominali – stwierdził.

Chwilę później Messi przyznał, że żałuje swojego zachowania z meczu z Holandią. – Teraz mogę powiedzieć, że nie podoba mi się to jak się zachowałem. Cóż, są czasem takie momenty ogromnego napięcia i nerwowości. Wszystko działo się szybko. Człowiek reaguje tak, jak reaguje, ale nic nie było zaplanowane. Po prostu stało się. Nie lubię siebie w takim wydaniu, ale takie rzeczy czasem się zdarzają – mówił.

Messi żałuje braku Maradony

Następnie Messi otwarcie przyznał, że nie oglądał powtórki finałowego spotkania.Widziałem tylko najważniejsze momenty, radość kibiców po zdobyciu przez nas mistrzostwa świata. Samego finału, nawet 90 minut jednak nie oglądałem – dodał.

Gwiazdor PSG stwierdził też, że żałuje, że Diego Maradona nie miał okazji obejrzeć finału. – Chciałbym, żeby przynajmniej to wszystko zobaczył, o ile nie wręczałby mi Pucharu Świata. Myślę, że zarówno on, jak i wiele osób, które mnie kochają naciskałoby, aby tak się stało – powiedział.

Na koniec Messi zdradził, jakie uczucia towarzyszyły mu przy okazji pocałowania trofeum, zanim je podniósł. – Puchar Świata mnie wzywał. Powiedział mi: Oto jestem, chodź i złap mnie, teraz możesz mnie dotknąć. Widziałem, jak pięknie się świeci i nie myślałem o niczym innym, jak o pocałowaniu go – podsumował.

Gdzie Polacy zagrają najbliższe mecze? PZPN ma alternatywy dla Narodowego i Śląskiego

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA