MEZ Polska Tournament 2019: Anwil wygrywa, wielkie Maccabi na łopatkach

Aktualizacja: 26 sty 2023, 13:48
9 wrz 2019, 18:46

Anwil Włocławek ograł 83:81 Maccabi Tel Awiw we własnej hali w ramach MEZ Polska Tournament 2019. Przypomnijmy, że goście to etatowi uczestnicy prestiżowej Euroligi. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Ricky Ledo, który rzucił 27 punktów.

Rywale włocławian przyjechali w mocnym zestawieniu w kadrze z m.in. Othello Hunterem. Po pierwszej połowie Mistrzowie Polski przegrywali 40:47, jednak w drugiej połowie rzucili się do odrabiania strat. Trzecią kwartę wygrali 26:14. Poza Ledo pierwsze skrzypce we włocławskiej drużynie odgrywali Chase Simon wraz z Tonym Wrotenem.

Kolejnym etapem przygotowań do sezonu dla Anwilu będzie weekendowy turniej we Włoszech.

Anwil Włocławek – Maccabi Tel Awiw 83:81 (17:17, 23:30, 26:14, 17:20)

Anwil: Ledo 27, Simon 20, Wroten 14, Dowe 5, Karolak 5, Sulima 4, Freimanis 3, Milovanović 3, Szewczyk 2.