Michał Helik z piątym golem w sezonie. Co na to Probierz?

30 lis 2023, 09:42

Po raz piąty w tym sezonie angielskiej Championship z gola cieszył się Michał Helik. Polski środkowy obrońca trafił do siatki w wygranym przez jego Huddersfield Town 2:1 spotkaniu z Sunderlandem. 28-latek po raz kolejny wysłał w ten sposób sygnał do Michała Probierza.

Piąty ligowy gol Helika w tym sezonie

Michał Helik jest w tym sezonie kluczową postacią występującego na poziomie Championship zespołu Huddersfield Town. 28-latek wystąpił we wszystkich dotychczasowych 18 ligowych spotkaniach, nie opuszczając w nich ani minuty. W czterech meczach pełnił nawet rolę kapitana.

W środowy wieczór polski obrońca strzelił już piątego gola w tym sezonie. Jego trafienie z 28. minuty pomogło Huddersfield Town odnieść wyjazdowe zwycięstwo 2:1 nad Sunderlandem. Po raz pierwszy w obecnych rozgrywkach Helik trafił także w starciu, którego jego drużyna zdołała wygrać.

Helik wróci do kadry?

Niewykluczone, że bardzo dobra forma strzelecka środkowego obrońcy pozwoli mu liczyć na powołanie do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie. Po raz ostatni Helik Helik zagrał w narodowych barwach w październiku 2021 roku w starciu z Albanią.

Były zawodnik Ruchu Chorzów czy Cracovii jest zawodnikiem Huddersfield Town od września ubiegłego roku. Wcześniej przez dwa lata grał w Barnsley, do którego trafił z krakowskiego klubu za 800 tysięcy euro.