środa, 10 sierpnia, 2022

Michał Karbownik w Fortunie! „Bardzo elastyczny piłkarz”

Michał Karbownik oficjalnie został zawodnikiem Fortuny Dusseldorf. Niemiecki klub ściągnął do siebie Polaka na zasadzie rocznego wypożyczenia z Brighton.

Niepewna przyszłość Polaka

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

W ostatnich tygodniach w mediach aż huczało od plotek dotyczących przyszłości Michała Karbownika. Łączono go z klubami Ekstraklasy, mówiło się o oficjalnych propozycjach z polskich klubów. W grę wchodziły również opcje zagraniczne. Jednak najbliżej pozyskania zawodnika była Lechia Gdańsk. Przynajmniej tak wynikało z doniesień.

Rzekomo gdańszczanie mieli go widzieć w środku pola, ale transfer spalił na panewce. Ostatnie lata to dla 21-latka to istny spadek notowań. Najpierw wypożyczenie z Brighton & Hove do Legii Warszawa zaraz po wykupieniu go przez angielski klub. Natomiast później następne wypożyczenie i dziewięć meczów w pierwszym zespole Olympiakosu Pireus.

Michał Karbownik zakotwiczył w Fortunie Dusseldorf

Kiedy wydawało się, że piłkarz wybierze Lechię, niespodziewanie gruchnęła wiadomość, że Karbownik trafił do Fortuny Dusseldorf na zasadzie rocznego wypożyczenia z Brighton. To dość szokująca informacja, zważywszy na fakt, iż nikt nie brał pod uwagę tego typu rozwiązania. A przynajmniej niewiele osób. W każdym razie, istnieje szansa na regularną grę młodego piłkarza, a to już coś.

– Sprowadzając Michała, zyskujemy kilka nowych opcji. Jest bardzo elastycznym zawodnikiem i potrafi grać na dwóch pozycjach w obronie, ale też czuje się dobrze w środku pomocy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy pozyskać Michała do Dusseldorfu – powiedział dyrektor sportowy Fortuny, Christian Weber.

Tym samym polski pomocnik dołączył do występującego w niemieckiej drużynie Dawida Kownackiego. Z utęsknieniem czekamy na debiut Karbownika w nowych barwach.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Michał Karbownik wróci do Ekstraklasy? Legia wyraża zainteresowanie

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA