Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Michał Kucharczyk: Oba te kluby zawsze będę darzył miłością

Michał Kucharczyk: Oba te kluby zawsze będę darzył miłością

0

Oficjalny serwis Legii Warszawa opublikował długą i bardzo ciekawą rozmowę z Michałem Kucharczykiem, który opowiedział o swoich piłkarskich początkach, o tym jak głęboko w sercu ma Legię Warszawa, ale także o trudnych momentach, spadku formy oraz o często niesprawiedliwym traktowaniu zawodników, którzy dali klubowi dużo i pochodzą z Polski…

– Legia jest dla mnie drugim domem. Wiadomo, że w życiu każdego człowieka pierwszym zawsze będzie dom rodzinny, w Legii natomiast jestem w tym momencie już dłużej, niż w Nowym Dworze. Tam zaczynałem w wieku 10 lat, kontrakt z Legią podpisałem w wieku lat 18, rozpoczął się już więc mój dziewiąty sezon przy Łazienkowskiej. Oba te kluby zawsze będę darzył miłością. Świt to klub, w którym zaczynałem i który dał mi szansę rozwoju. Legia z kolei jest tym, któremu kibicuję od małego i w którym spędziłem wiele lat. Nie da się przejść obok Legii i Świtu obojętnie.

Doświadczony zawodnik mistrzów Polski odniósł się również do częstej krytyki pod jego adresem… – Gdybyśmy my, zawodnicy, brali do siebie wszystko to, co pojawia się na nasz temat czy to w prasie, czy w internecie, to ja musiałbym zakończyć swoją przygodę z piłką przynajmniej pięć lat temu. Kiedy wszyscy chcieli się mnie pozbyć powiedziałem sobie, że nie czuję się gorszy od innych. Nie chcę niczego wytykać, ale jad wylewany jest najbardziej na zawodników, którzy są tutaj długo i na tych, którzy są z Polski. W szatni jest 30 osób, a zawsze najbardziej obrywa Kucharczyk. Obojętnie co by się nie działo, fala krytyki zawsze kierowana na tych, którzy osiągnęli coś z tym klubem i którzy zostawili na boisku swoje zdrowie. Trzeba sobie z tym radzić. Jestem w klubie tak długo, że potrafię to robić.

Cały wywiad można znaleźć w programie meczowym “Legia Vs”, który ukazał się przed meczem z Lechem Poznań oraz na oficjalnej stronie Legii “Legia.com”.

 

Komentarze