Michał Żyro pechowo przegrywa w debiucie

3 lut 2018, 20:47

W Wolverhampton Wanderers Michał Żyro nie mógł liczyć na regularną grę, dlatego tej zimy odszedł na wypożyczenie szczebel niżej. Dzisiaj zadebiutował on w barwach trzecioligowego Charltonu, wchodząc z ławki w potyczce z Oxford United.

Co ciekawe, gdy Polak jedynie mógł przyglądać się meczowi, jego ekipa prowadziła 1:0 po golu Ahmeda Kashiego. W 70. minucie zmienił on Marka Marshalla i po sześciu minutach ma tablicy widniał już remis. W 78. minucie Charlton wrócił na prowadzenie, którego nie utrzymał jednak do końcowego gwizdka.

Ostatnie chwile spotkania należały zdecydowanie do gości z Oxfordu. Na kilkadziesiąt sekund przed upływem regulaminowego czasu gry do wyrównania doprowadził Todd Kane, a bohaterem został Ryan Ledson, który wpisał się na listę strzelców w 94. minucie, zapewniając tym samym swojej ekipie komplet punktów.

Charlton Athletic będzie w tym sezonie walczył o awans na zaplecze Premier League. Obecnie “The Addicks” tracą do miejsca barażowego zaledwie dwa punkty, lecz mają jeszcze do rozegrania dwa zaległe mecze.