czwartek, 30 czerwca, 2022

Michniewicz spotkał się z Gabrielem Sloniną. „On chce grać dla Polski”

Gabriel Słonina to jeden z najbardziej utalentowanych młodych bramkarzy na świecie. Z Amerykaninem polskiego pochodzenia spotkał się selekcjoner naszej kadry Czesław Michniewicz, aby przekonać go do gry w biało-czerwonych barwach.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Nadal nie wiadomo, jaki kraj będzie reprezentował Gabriel Słonina w swojej seniorskiej karierze. Młody bramkarz Chicago Fire kuszony jest zarówno przez Polaków, jak i Amerykanów. 17-latek został już powołany do kadry USA U-20, ale nadal nie wiadomo, czy golkiper ostatecznie wybierze Stany Zjednoczone.

„Gabriel Słonina jest zainteresowany grą dla Polski”

Czesław Michniewicz bardzo chce, aby młody zawodnik zagrał w biało-czerwonej koszulce. W związku z tym wybrał się w podróż do USA, aby porozmawiać z bramkarzem i dowiedzieć się, czy ten jest chętny do reprezentowania naszego kraju.

Wręczyłem mu koszulkę reprezentację z orzełkiem. Był wzruszony moimi odwiedzinami. Mogę potwierdzić, że Gabriel Słonina jest bardzo zainteresowany grą dla Polski. Wiemy, że USA także chciałby go zatrzymać. Myślę jednak, że jesteśmy na dobrej drodze, żeby ostatecznie grał u nas – przyznał Michniewicz w rozmowie z Radiem ZET.

Warto dodać, że Gabriel Słonina we wtorek przedłużył swoją umowę z amerykańską drużyną Chicago Fire. Kontrakt 17-latka z klubem ma obowiązywać do 2023 roku. W tym sezonie bramkarz zagrał w ośmiu meczach ligowych. Pięciokrotnie udało mu się zachować czyste konto.

Fenomenalny nastolatek może zagrać dla Polski. Kim jest Gabriel Słonina?

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA