Michniewicz z drugim zwycięstwem w Saudi Pro League. Kontuzja Krychowiaka

28 sie 2023, 20:38

Czesław Michniewicz poprowadził swoją drużynę do drugiego zwycięstwa w tym sezonie saudyjskiej ligi. Prowadzona przez byłego selekcjonera polskiej kadry Abha Club zwyciężyła 2:1 nad Al-Feihą, a tuż przed przerwą boisko z urazem musiał opuścić Grzegorz Krychowiak.

Początki Michniewicza w Arabii Saudyjskiej

Były selekcjoner reprezentacji Polski rozpoczął przygodę w roli trenera saudyjskiego Abha Club od przegranego starcia 1:3 z utytułowanym Al-Hilal. W drugiej kolejce Saudi Pro League drużyna Czesława Michniewicza odniosła premierowe zwycięstwo w tym sezonie – pokonała u siebie 1:0 Al-Raed.

W trzeciej serii gier Abha Club po raz pierwszy grała na wyjeździe w tym sezonie i ponownie musiała uznać wyższość rywala – tym razem drużyna Al-Taawon wygrała 1:0. Szansę na rehabilitację zespół Michniewicza miał w poniedziałek, gdy grał przed własną publicznością z niepokonanym jak dotąd Al-Feiha.

Druga wygrana Michniewicza w Saudi Pro League

W 36. minucie Ahba Club wyszedł na prowadzenie za sprawą nowego nabytku klubu, Karla Toko Ekambiego. Taki wynik utrzymał się do przerwy, a na pięć minut przed końcem pierwszej części z boiska z kontuzją zszedł Grzegorz Krychowiak.

W 63. minucie gospodarze prowadzili już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Ahmed Abdu Ahmed Jaber. Goście zdołali strzelić jedynie gola honorowego – jego autorem w 87. minucie był Fashion Sakala, który wykorzystał rzut karny.

Po czterech rozegranych spotkaniach Abha Club Michniewicza z dorobkiem sześciu punktów zajmuje siódme miejsce w tabeli Saudi Pro League. W następnej kolejce zmierzy się na wykeździe z Al-Taee.