Miedź Legnica stawia na młodych. Radosław Bella nowym trenerem

30 maj 2023, 16:15

Znamy już szkoleniowca, który poprowadzi w następnym sezonie piłkarzy Miedzi Legnica. Pierwszym trenerem zespołu został Radosław Bella. Dla kibiców drużyny z województwa śląskiego nie powinna być to niespodzianka, gdyż 35-latek był przygotowywany do tej roli od dwóch sezonów. 

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Radosław Bella pracował z legnickim klubem już od kilku lat

Trener Radosław Bella związany jest z Miedzią już od kilku lat. Początkowo pełnił w klubie funkcję koordynatora szkolenia w klubowej akademii. Był również współautorem programu szkolenia Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica. W latach 2017-2019 prowadził drugą drużynę zielono-niebiesko-czerwonych.

Następnie przez dwa sezony związany był z Akademią Piłkarską Śląska Wrocław, prowadząc WKS m.in. w Centralnej Lidze Juniorów U17. Poza pracą w Miedzi i Śląsku związany był z SMS Junior Wrocław oraz kobiecym zespołem AZS Wrocław. Ponadto Bella swoją wiedzę uzupełniał na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. W czerwcu 2022 roku rozpoczął kurs UEFA PRO.

Młody szkoleniowiec powrócił do Miedzi w czerwcu 2021 roku. Wówczas został asystentem trenera Wojciecha Łobodzińskiego. Taką samą funkcję pełnił również w sztabie szkoleniowym Grzegorza Mokrego. Podczas meczów Miedzi w PKO Bank Polski Ekstraklasie w minionym sezonie dwukrotnie pełnił funkcję pierwszego trenera. Teraz przejmie zespół, który spadł do Fortuna 1. Ligi.

Jest to dla mnie wielki zaszczyt oraz wyróżnienie, ale również wielkie zobowiązanie wobec ludzi, którzy mi zaufali i sympatyków klubu. Mogę obiecać, że dołożę wszelkich starań, by kibice byli dumni z naszej drużyny. Właśnie zaczyna się być może najważniejszy czas mojego trenerskiego życia i czuję, że jest to odpowiednie miejsce i odpowiedni czas – powiedział Radosław Bella po podpisaniu umowy z legnickim zespołem.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Śląsk Wrocław zostaje w Ekstraklasie. Wisła Płock żegna się z elitą

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA