Miedź Legnica z awansem do kolejnej rundy

Aktualizacja: 7 cze 2023, 10:21
29 paź 2019, 21:55

Miedź Legnica mecz II rundy Pucharu Polski 2019/2020. Ich rywalem było GKS 1962 Jastrzębie.

Do rozstrzygnięcia wyników spotkania potrzebna była dogrywka. W regulaminowym czasie gry padł wynik 0:0. Ostatecznie piłkarze z Legnicy pokonali GKS 1:0, a strzelcem zwycięskiego gola został Dawid Kort.

Legniczanie uaktywnili się zwłaszcza po przerwie. Kort mógł strzelić gola znacznie wcześniej, gdy po rzucie wolnym trafił w słupek. Wynik spotkania został ustalony dopiero w drugiej części dogrywki. W 108 minucie Kort popisał się pięknym uderzeniem, po którym piłka najpierw odbiła się od poprzeczki, później od pleców Grzegorza Drazika i wpadła do siatki, a gola zapisano jako samobój bramkarza GKS.

Miedź Legnica – GKS 1962 Jastrzębie 1:0 po dogrywce                                          Grzegorz Drazik (108′, sam)

Miedź: Załuska – Bartczak (91. Zieliński), Byrtek, Musa, Pikk – Łukowski (59. Ojamaa), Danielewicz (77. Marquitos), Purzycki, Kort, Conde (58. Śliwa) – Sabala. Trener Dominik Nowak.

Jastrzębie: Drazik – Mazurkiewicz, Bojdys, Szymura (91. Wróbel), Gojny – Liszka, Norkowski (46. Mróz), Tront, Szczęch, Skórecki (46. Jaroszek) – Adamek (75. Żak). Trener Jarosław Skrobacz.