Miedź Legnica zdecydowanie lepsza od Chojniczanki

2 wrz 2016, 19:58

Miedź Legnica pokonała i całkowicie zdominowała u siebie Chojniczankę Chojnice 2:0 (1:0) w meczu siódmej kolejki 1 ligi.

Gospodarze zaczęli bardzo agresywnie chcąc strzelić bramkę już na początku spotkania. Bliski tego był Forsell, ale jego próba z rzutu wolnego z 25 metrów przeleciała nad poprzeczką. Fin był w tym meczu bardzo aktywny, co zaowocowało bramką. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy 25-latek ustawił sobie piłkę na 20. metrze i huknął z rzutu wolnego wprost do siatki.

Miedź nie zamierzała oddawać inicjatywy i po przerwie nadal atakowała. Świetną akcję przeprowadził duet Bartczak-Garguła, ale strzał z obrotu tego drugiego okazał się minimalnie niecelny. Fantastyczne wejście w drugiej połowie zaliczył Batin. Rumuński snajper strzelał, przeprowadzał kontrataki i co najważniejsze trafił do siatki. W 92. minucie po podaniu Forsella Batin ustalił wynik spotkania na 2:0.

Miedź Legnica – Chojniczanka Chojnice 2:0 (1:0)
45+1′ Forsell, 90+2′ Batin

Miedź: Kapsa – Bartczak, Stasiak, Midzierski, Trifonov – Daniel, Łuszkiewicz (88′ Cierpka), Bartkowiak, Garguła (78′ Batin) – Martin (65′ Rybicki), Forsell

Chojniczanka: Budziłek – Lisowski, Biernat, Kieruzel, Gierszewski (61′ Podgórski) – Jakóbowski, Kosakiewicz, Mrozik, Mikita (67′ Kozłowski) – Zawistowski, Biskup