Miedź wygrywa w Sosnowcu!

1 kwi 2016, 20:44

Zagłębie Sosnowiec przegrało u siebie z Miedzią Legnica 0:1 (0:0) w meczu 24. kolejki I ligi. Była to trzecia porażka z rzędu gospodarzy, którzy mocno oddalili się od miejsca premiowanego awansem do Ekstraklasy.

Mecz dobrze rozpoczęli goście, już w 10. minucie wyborną sytuację zmarnował Subbotin. Estończyk w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił wysoko ponad bramką Zagłębia. Kilka minut później ponownie groźnie zrobiło się pod bramką Fabisiaka. Po rzucie rożnym w dobrej sytuacji znalazł się Stasiak jednak piłka po jego uderzeniu nieznacznie minęła bramkę gospodarzy. Dalsza część pierwszej połowy nie zachwycała, gra toczyła się głównie w środku pola.

Po przerwie od razu do ataków rzuciła się drużyna Miedzi Leginica. W 57. minucie goście wyszli na prowadzenie za sprawą Wojciecha Łobodzińskiego. Pomocnik wykończył świetne podanie Gancarczyka i pewnie umieścił piłkę w siatce. Kilka minut później groźną sytuację stworzyło sobie Zagłębie, jednak Ryndak uderzył wysoko nad poprzeczką. Gospodarze do ostatniej minuty próbowali doprowadzić do remisu, jednak ich ataki okazały się bezskuteczne. Zagłębie przegrało u siebie z Miedzią 0:1.

Zagłębie Sosnowiec – Miedź Legnica 0:1 (0:0)