Mila zbawicielem Lechii ! relacja z meczu Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:34
20 maj 2015, 21:30

Po bramce zdobytej przez Sebastiana Milę ,Lechia Gdańsk wygrała mecz wyjazdowy z Górnikiem Zabrze 1:0 co pozwoliło lechitom z Gdańska wyprzedzić rywala w tabeli.

Stawka tego meczu była bardzo duża. Zwycięzca tego meczu mógł przedłużyć swoje szanse na awans do europejskich pucharów.
Pierwsze minuty spotkania należały do zespołu gości.

W 28 minucie to Lechia powinna objąć prowadzenie w meczu ,ale Antonio Colak nie trafił w piłkę po dograniu wzdłuż bramki Stojana Vranjesa.

Drugą część spotkania to lepiej rozpoczęli gospodarze ,którzy w 55minucie mieli okazję do zdobycia gola lecz Radosław Sobolewski przedobrzył uderzając piłkę mocno z dystansu.

W ostatnich dwudziestu minutach, podobnie jak przez większą część gry, mecz toczył się głównie w środku pola. Optyczną przewagę uzyskiwał raz jeden, a raz drugi zespół.

12 minut przed końcem meczu to goście mogli cieszyć się z prowadzenia w meczu ! Kevin Friesenbichler dograł fantastycznie piłke do Sebastiana Mili ,a ten w sytuacji sam na sam wpakował pikę do siatki !

Do końca spotkania zabrzanie nie potrafili poważniej zagrozić bramce Budziłka i Lechia mogła dopisać sobie trzy punkty. Gdańszczanie wciąż mogą myśleć o grze w europejskich pucharach, o czym z kolei powoli zapominać może już Górnik.

Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk 0:1 (0:0)