Strona główna Piłka nożna Milik lepszy od Ronaldo i Quagliarelli. Polak prowadzi w dwóch rankingach.

Milik lepszy od Ronaldo i Quagliarelli. Polak prowadzi w dwóch rankingach.

0
Foto: it.ibtimes.com

Zawodnik SSC Napoli – Arkadiusz Milik zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji strzelców włoskiej Serie A. Są jednak klasyfikacje, w których napastnik reprezentacji Polski wyprzedza całą stawkę.

25-latek ma na swoim koncie 15 zdobytych bramek, o sześć mniej od lidera – Fabio Quagliarelli, o cztery mniej od Cristiano Ronaldo i Krzysztofa Piątka, a także o dwie mniej od Duvana Zapaty. Polak nie ma jednak konkurencji w innych zestawieniach.

Dzięki informacjom portalu optasports.it, reprezentant Polski jest bezkonkurencyjny jeżeli chodzi o skuteczność. Statystycy wyliczyli, że do strzelenia gola potrzebuje zaledwie 40 kontaktów z piłką. Żaden inny zawodnik, który zdobył w tym sezonie przynajmniej trzy bramki, nie jest od niego lepszy.

Arkadiusz Milik jest także najlepszy w innej kategorii – częstotliwość strzelania goli. W tym sezonie snajper SSC Napoli trafia do siatki średnio co 106 minut.

Wyprzedzający go w tabeli strzelców Fabio Quagliarella zdobywa bramkę co 111 minut, zaś Piątek co 114 minut, a CR7 co 142 minuty. W tej statystyce to właśnie Milik jest najlepszy jeżeli chodzi o ligę włoską.

Komentarze